Спікер Сейму Польщі Шимон Головня 19 червня прибув до України. Свій візит він розпочав із вшанування загиблих і покладання квітів до Стіни пам’яті біля Михайлівської площі в Києві. Крім того, глава польського парламенту виступив у Верховній Раді.
Відео дня
Про приїзд Шимона Головні повідомила віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк у своєму Facebook. Вона також опублікувала відео, зняте біля Стіни пам’яті полеглих за Україну.
“В Україні маршалок Сейму Польщі Шимон Головня”, – написала Кондратюк.
Вона додала, що це перший візит спікера Сейму Польщі до України після нещодавніх виборів до польського парламенту.
“Цінно, що свій візит спікер розпочинає із вшанування памʼяті загиблих і покладання квітів до Стіни пам’яті біля Михайлівської площі”, – зазначила Олена Кондратюк, яка також взяла участь у пам’ятному заході.
За словами віцеспікерки, візит Шимона Головні важливий “для розвитку міжпарламентської співпраці та свідчення підтримки українсько-польських відносин”.
У межах робочого візиту спікер Сейму Польщі також виступив у Верховній Раді України. Свою промову він почав українською мовою, а закінчив словами: “Слава Україні!”.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що провів зустріч із Шимоном Головнею, під час якої подякував за особисті зусилля в підтримці України та за відповідні політичні рішення польського Сейму.
Також Стефанчук розповів, що відзначив важливість участі президента Польщі Анджея Дуди у Глобальному саміті миру у Швейцарії та підтримку тих ініціатив, що викладені в українській Формулі миру.
“Окремо подякував польській стороні за незмінну підтримку України на нашому шляху до членства в НАТО. У липні відбудеться Саміт НАТО у Вашингтоні, передуватиме цьому висока зустріч на рівні голів парламентів країн-членів НАТО. І я розраховую, що ми вийдемо на спільну позицію парламентів щодо наближення України до Альянсу. Водночас до цього часу розраховую, що буде підписана безпекова угода між Україною та Польщею“, – розповів спікер Ради.
За словами Стефанчука, нині між Україною та Польщею проведено два раунди консультацій щодо тексту документа.
Також політики окремо обговорили шлях України до членства в ЄС.
“Сподіваюся, що вже найближчим часом ми почнемо працювати у межах затвердженої переговорної рамки. Звичайно, приділили увагу міжпарламентській співпраці, ефективній роботі між апаратами польського й українського парламентів та якісному діалогу на рівні груп дружби. Окремо порушив тему відбудови. Звернувся до колеги з пропозицією започаткувати спільні проєкти на рівні голів парламентів. Це можуть бути проєкти відновлення дитячих садочків, шкіл або лікарень”, – розповів Стефанчук.
Як повідомляв OBOZ.UA, 15 жовтня 2023 року в Польщі пройшли парламентські вибори, які визначили 460 членів Сейму. Опозиція отримала більшість: “Громадянська платформа” під керівництвом Дональда Туска, альянс “Третій шлях” та Ліва партія. Правляча консервативна партія “Право та справедливість” (ПіС) Ярослава Качинського та Матеуша Моравецького отримала 35,38% голосів. У листопаді проєвропейські партії Польщі досягли угоди про коаліцію.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
3
1
1
3
0
0
00Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com