Сполучені Штати попередньо погодились із планом, який усуне бар’єри на шляху вступу України до НАТО. Але термінів для вступу нашої країни до Альянсу в цьому плані не встановлено.
Відео дня
Це скромний крок, який, як сподіваються американські офіційні особи, допоможе подолати розбіжності між країнами-членами щодо шляху Києва до приєднання до трансатлантичного військового союзу. Про це пише газета The Washington Post.
Високопоставлений американський чиновник сказав, що адміністрація президента США Джо Байдена “заспокоїлася” пропозицією генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, яка дозволить Україні відмовитися від формального процесу висування, що може прискорити її вступ до Альянсу.
Пропозиція глави НАТО, якщо вона буде прийнята всіма 31 членом, покладе край поляризуючим дебатам про те, що запропонувати уряду президента Володимира Зеленського, який вимагає якнайшвидшого включення України до НАТО, оскільки країна бореться з російськими окупантами.
На саміті НАТО наступного місяця у Вільнюсі, Литва, Альянс заявить, що Україна може обійти План дій з членства, процес, в ході якого країни-кандидати отримують оцінки та рекомендації в міру того, як вони роблять кроки для виконання критеріїв НАТО з оборони та іншим питанням. Це поставило б Україну разом із новим членом, Фінляндією, яка пропустила цей крок. Північна Македонія, навпаки, взяла участь у двохдесятирічній програмі ПДЧ до її вступу у 2020 році.
Але ця пропозиція, як і раніше, вимагає від України проведення реформ і, попри бажання членів НАТО у Східній Європі, не встановлює жодних термінів для вступу України. Представники США заявили, що ця пропозиція виходить за рамки кращого курсу країн НАТО, які побоюються, що членство України може посилити протистояння Заходу з Росією. Високопосадовець відмовився назвати ці країни, але в минулому до обережності закликали представники Франції, Німеччини та США.
На нещодавній зустрічі НАТО в Норвегії, на якій був присутній держсекретар Ентоні Блінкен, міністри закордонних справ країн Альянсу висловилися за те, щоб зробити щось більше, ніж повторення обіцянок про членство, які НАТО вперше дала Україні в 2008 році.
Як повідомляв OBOZREVATEL, президент України Володимир Зеленський очікує, що Північноатлантичний альянс на своєму саміті у Вільнюсі (Литва) влітку 2023 року має дати Україні чіткий сигнал про членство.
1 липня на зустрічі Європейської політичної спільноти він заявив, що на саміті “потрібне чітке запрошення України до членства”, а також гарантії безпеки на шляху вступу до військового блоку.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!
2
2
0
0
2
0
1
0Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com