У п’ятницю, 16 червня, до України з офіційним візитом прибув президент Південно-Африканської Республіки (ПАР) Сиріл Рамафоса. В межах участі в Африканській миротворчій місії, він здійснив поїздку до Києва, щоб зустрітися з українським колегою Володимиром Зеленським.
Відео дня
Лідери мають обговорити так званий мирний плану щодо припинення війни, повідомила пресслужба глави ПАР. Іноземна делегація прибула поїздом до станції Немішаєве, в самій столиці через це обмежили рух центром міста, а країна-агресор Росія в цей час здійснила чергову ракетну атаку (щоб переглянути фото, доскрольте новину до кінця).
Напередодні, 15 червня, Рамафоса відвідав Варшаву й зустрічався із президентом Польщі Анджеєм Дудою. Надалі він відправився до Києва в складі миротворчої місії. Окрім нього, до неї також входять представники континенту, який зазнав несприятливих економічних наслідків війни. Зокрема, йдеться про лідерів Південної Африки, Замбії, Коморських Островів, Конго-Браззавіля, Сенегалу, Уганди та Єгипту.
До столиці України Сиріл Рамафоса прибув вранці п’ятниці на залізничну станцію Немішаєве, повідомила адміністрація президента ПАР у Twitter. Його зустріли спеціальний представник у справах Африки та Близького Сходу посол Максим Субх і посол ПАР в Україні Андре Гроневальд.
Через візит африканської делегації в місті обмежили рух у центрі, повністю перекривши Хрещатик, Володимирський узвіз, Паркову дорогу, а також вулиці Інститутську, Грушевського, Липську й інші.
Патрульна поліція Києва закликала водіїв “із розумінням поставитися до тимчасових обмежень” і завчасно планувати свій маршрут. Проте на низці доріг все одно виникали затори.
Просто під час візиту африканської делегації в Київ країна-агресор Росія запустила в бік столиці та інших регіонів України ракети, зокрема балістичні. У Києві пролунала повітряна тривога, а слідом за нею – вибухи.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Twitter висловив переконання, що російський ракетний удар під час перебування африканських лідерів у столиці України – це меседж Африці: “Росія прагне лише війни, а не миру”.
Ціль візиту президента дружньої до РФ країни
Лідер ПАР вперше приїхав до України від початку повномасштабного вторгнення військ Росії. Перед тим він уже проводив переговори із Зеленським – про намір здійснити “мирну” місію до України заявив ще в травні й в Офісі президента це привітали. Водночас політик раніше говорив також із російським диктатором Володимиром Путіним, а ще лідером Китаю Сі Цзіньпіном і генсеком ООН Антоніу Гутеррішем.
Фактично після Києва Рамафоса та його делегація вже в суботу збираються поїхати до Москви для чергових переговорів із главою РФ. Зазначається, мовляв, лідер ПАР “прагне докласти зусиль для сприяння “мирному” процесу щодо врегулювання війни Росії проти України”.
Західні аналітики називають час візиту африканської “мирної” місії до Києва неправильним, оскільки це відбувається якраз у той момент, коли Україна починає довгоочікуваний контрнаступ. До того ж сам президент ПАР, приєднавшись минулого місяця до переповненого кола потенційних “миротворців” (до нього входять Китай, Туреччина й Папа Римський), навіть не надав жодних пропозицій і не окреслив своє бачення того миру, про який приїхав говорити в Київ чи поїде до Кремля.
“Яка стратегічна спрямованість цього втручання? Незрозуміло. Це фотосесія глав африканських держав?” – іронічно вказав південноафриканський аналітик і колишній дипломат Кінгслі Махубела
Зі свого боку африканський директор Міжнародної кризової групи (ICG) Кінгслі Махубела вважає, що місія є незвичайним сплеском активності, враховуючи значною мірою невтручання Африки у війну, яку багато хто там називає “конфліктом” і розглядає насамперед як конфронтацію між Росією та Заходом.
“Це також рідкісна спроба дипломатичного втручання за межами континенту – “вітальна подія” з огляду на зростаючу потребу Африки у більшому голосі в ООН та інших міжнародних організаціях”, – пояснив він.
Як відомо, частина країн Африки взагалі займають нейтральну або відверто проросійську позицію щодо війни в Україні. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив, що наша держава а планує розширити співпрацю в африканському регіоні та зменшити там вплив Росії.
Сам Сіріл Рамафоса має досить дружні стосунки з російським диктатором. Зокрема, ПАР навіть готується змінити законодавство, щоб забезпечити Путіну, на арешт якого Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер, “імунітет” на саміті БРІКС, якщо той приїде.
Як повідомляв OBOZREVATEL, за даними Reuters, так званий африканський “мирний план” може включати виведення військ РФ і водночас відкликання ордера на арешт Путіна. Загалом у документі перераховується низка різних заходів, які його ініціатори пропонують у межах “першого етапу взаємодії” ворогуючих сторін.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!
29
0
14
5
3
0
29
189Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com