Усього вісім пунктів: у Bloomberg дізналися, які безпекові зобов’язання ЄС може дати Україні

Журналісти дізналися, які гарантії безпеки може надати Євросоюз Україні, що зіткнулася з повномасштабною агресією Росії. Вони включають механізм довгострокової військової підтримки, навчання українських військовослужбовців та допомогу у розвитку оборонної промисловості країни.

Відео дня

Проект документу, поданого Євросоюзом, найближчим часом обговорять посли ЄС, а у грудні його буде винесено на обговорення лідерів блоку. З документом ознайомилися журналісти Bloomberg.

За даними видання, ЄС надав державам-членам проект майбутніх довгострокових зобов’язань у сфері безпеки для України. Він після обговорення лідерами Євросоюзу ляже в основу консультацій із Києвом та країнами “Групи семи”.

Європейський Союз дав державам-членам основу для надання Україні довгострокових зобов’язань у галузі безпеки, включаючи механізм довгострокової військової підтримки, навчання українських військ та допомоги у розвитку оборонної промисловості країни.

Проєкт документу, з яким ознайомився Bloomberg, обговорюватиметься послами ЄС цього тижня та лідерами блоку наступного місяця. Він також ляже в основу консультацій з Києвом та країнами “Великої сімки”.

Про те, що Україна отримає гарантії безпеки з боку країн, що входять до G-7, стало відомо під час саміту НАТО на початку 2023 року. Передбачалося, що гарантії безпеки, які допоможуть Україні стримувати російську агресію у майбутньому, матимуть двосторонній характер. Наша країна при цьому взяла на себе зобов’язання продовжити реформи, зокрема у правоохоронній та судовій системі, а також у сфері безпеки та оборони.

Пропозиції Євросоюзу, спрямовані на розвиток двосторонніх угод, містять вісім ключових пунктів, стверджує Bloomberg.

Так, у Євросоюзі пропонують забезпечити “передбачуваний, ефективний, стійкий та довгостроковий механізм постачання військової техніки в Україну”, що, згідно з очікуваннями, мобілізує європейську оборонну промисловість.

Крім того, країни ЄС можуть взяти на себе зобов’язання продовжувати навчання українських збройних сил, а також розширити співпрацю з українською оборонною промисловістю для збільшення потужностей та узгодження стандартів.

У разі затвердження пропозицій країни ЄС візьмуться за зміцнення здатності України протистояти кібер- та гібридним загрозам, а також дезінформації.

Заплановано також підтримку зусиль України щодо розмінування та вирішення проблеми забруднення, викликаного вибухонебезпечними предметами.

Документ передбачає також допомогу Україні у її програмі реформ, пов’язаній з процесом вступу до ЄС, а також у підвищенні її здатності контролювати запаси вогнепальної зброї, легких озброєнь та боєприпасів та протидіяти будь-якому незаконному обігу.

Пропонується надавати підтримку в енергетичному переході країни та зусиллям з ядерної безпеки.

Заключний пункт проекту передбачає обмін розвідданими та супутниковими знімками.

При цьому, пише Bloomberg, обговорення майбутнього механізму довгострокових гарантій безпеки відбувається в момент, коли стало очевидним, що Євросоюз не зможе виконати своє зобов’язання щодо передачі Україні мільйона артилерійських боєприпасів до березня 2024 року.

Крім того, у глухий кут зайшли також переговори про довгострокову допомогу нашій країні з боку ЄС.

“У документі йдеться, що підтримка поставок зброї, як і раніше, надаватиметься через так званий Європейський фонд миру, механізм, який відшкодовує державам-членам те, що вони постачають Україні. Однак початковий план ЄС виділити 20 мільярдів євро (21,8 мільярда доларів) протягом чотирьох років на оплату зброї для Києва ризикує провалитися, оскільки деякі держави-члени, включно з Німеччиною, не змогли домовитися про умови, за словами дипломата ЄС”, – пише Bloomberg.

За даними видання, зараз держави, які входять до ЄС, розраховують домовитися про виділення для України хоча б 5 млрд євро у 2024 році з озвученням зобов’язань щодо продовження підтримки в майбутньому.

Нагадаємо, раніше президент Європейської Ради Шарль Мішель заявив, що ЄС де-факто вже створив гарантії безпеки для України. За його словами, у Європейському Союзі зараз працюють над конкретизацією гарантій безпеки для України. Проте вони де-факто були створені разом із прийняттям рішень про підтримку Києва в перші години повномасштабного вторгнення, яке розпочала Російська Федерація.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

5

3

1

5

0

0

0

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *