”Потрібно обрати”: Кулеба пояснив, чому гібридний трибунал не підходить для РФ

Чинне міжнародне право не дає можливостей для засудження російського президента Володимира Путіна та правлячої верхівки РФ за агресивну війну проти України. Відтак, міжнародне законодавство потребує серйозного оновлення, а судити керівництво держави-агресорки за воєнні злочини в Україні має міжнародний трибунал.

Відео дня

Гібридний трибунал, який пропонують країни G7, фактично означає, що злочини Росії проти України світ вважає менш значущими, ніж ті, що скоювалися у Югославії чи за часів Другої світової війни. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES), пише Укрінформ.

“Ми об’єктивно маємо проблему з чинним міжнародним правом, яке неспроможне засудити президента Путіна, прем’єр-міністра Росії, прізвище якого я ніяк не пригадаю, міністра Лаврова (міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. – Ред.) й інших за злочини агресії. Нам потрібно обрати між беззаконням і справедливістю. Відповідно, ми маємо йти шляхом справедливості й оновити міжнародне законодавство”, — наголосив очільник української дипломатії.

Якщо цього не буде зроблено, переконаний Кулеба, це стане свідченням, що світ вважає злочини, які РФ вчиняє в Україні, менш значущими, як ті, що скоювалися під час війни в Югославії чи Другої світової.

Для притягнення до відповідальності керівництва Росії за агресивне вторгнення в Україну та злочини, скоєні державою-агресоркою проти українців, необхідно створити міжнародний трибунал. Саме до цього закликає світову спільноту Україна. Адже так званий гібридний трибунал, на якому наполягає G7, не дає відповіді на запитання, як засудити вище керівництво країни-агресора.

“Задля міжнародного трибуналу, заради справедливості, заради боротьби з беззаконням, зрештою, заради того, щоб вшанувати жертв війни і їхні родини, потрібно визнати, що якщо закон не відповідає цілям встановлення справедливості, то нам потрібно змінити міжнародне право, як це вже робили раніше, щоб справедливість стала можливою”, — наголосив Кулеба.

Нагадаємо, у серпні у МЗС України розповіли,  скількох росіян має судити міжнародний трибунал.

Йдеться про близько 20 осіб із політичного та військового керівництва країни-агресора Росії, яка напала на Україну: вони мають бути притягнуті до відповідальності через спецтрибунал за злочин агресії. Інші російські воєнні злочинці відповідатимуть за свої дії в інших судах.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!

8

7

2

8

0

1

1

77Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *