Фото: commons.wikimedia.org
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що Сеул розглядає варіанти щодо допомоги Києву летальною зброєю.
Джерело: Reuters
Корея розглядає різні варіанти щодо допомоги Україні
Юн Сук Йоль перебуває у США з робочим візитом, де під час промови в Школі імені Кеннеді Гарвардського університету сказав, що російське вторгнення є порушенням міжнародного права та прав українців.
Ми повинні довести, що такі спроби ніколи не досягнуть успіху, щоб заблокувати подальші спроби в майбутньому, — сказав він.
Йому поставили питання про можливість надання зброї Україні Південною Кореєю, на що Юн сказав, що країна уважно стежить за ситуацією.
Ми уважно стежимо за ситуацією, яка складається на полі бою в Україні, і вживатимемо належних заходів для дотримання міжнародних норм і міжнародного права. Зараз ми уважно стежимо за ситуацією і розглядаємо різні варіанти, — сказав він.
Корея вперше допустила військову допомогу Україні
Минулого тижня Юн сказав, що Сеул може розширити свою підтримку України, якщо вона зазнає широкомасштабного нападу на цивільне населення.
Якщо виникне ситуація, з якою міжнародне співтовариство не може миритися, наприклад будь-який широкомасштабний напад на мирних жителів, різанина чи серйозне порушення законів війни, нам може бути важко наполягати лише на гуманітарній чи фінансовій підтримці, — сказав він.
Він не уточнив, що саме мається на увазі під масштабним нападом на цивільне населення, адже Україна регулярно потерпає від таких атак.
Наразі Південна Корея надає Україні лише гуманітарну та економічну допомогу, оскільки законодавство країни забороняє передачу озброєння країнам, які перебувають у стані війни.
У січні 2023 року під час візиту до Сеула генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав країну змінити своє законодавство та політику, як це вже зробили інші країни, та надати Україні зброю.
Читайте також:
- Південна Корея обговорювала лазівку для постачання боєприпасів Україні — секретні документи США
- Південна Корея та Польща домовилися про участь у відновленні України
- Південна Корея дозволила Польщі постачати Україні САУ Krab на шасі K9 Thunder
Источник: online.ua