Фото: відкриті джерела
Німецько-японська компанія продовжує працювати на російський ВПК. DMG MORI – один із найбільших у світі виробників верстатів.
Джерело: Agents.media
Західна компанія продовжує працювати на російський ВПК
Німецько-японська компанія DMG MORI, один із найбільших у світі виробників верстатів, продовжує продавати свій товар російському військово-промисловому комплексу і компаніям, які перебувають під західними санкціями.
Про це розповів проєкт “Агентство”, до якого належать російські журналісти, які після початку повномасштабного вторгнення РФ покинули Росію.
Компанія має верстатобудівний завод в Ульяновську з 2015 року. Незважаючи на те, що на той момент санкції ЄС заборонили постачати обладнання і технології для військово-промислового комплексу Росії, замовником ульяновського заводу називали саме російський ВПК – держкорпорацію “Ростех” і підконтрольні їй компанії, які випускають двигуни для ракет і військової авіації, а також літаки “Су”, “МіГ” та “Іл”.
Для Росії цей завод був важливий, оскільки російські компанії не виробляють сучасні верстати в потрібних кількостях.
14 березня 2022 року компанія оголосила про відхід із Росії та зупинку роботи верстатобудівного заводу в Ульяновську. Однак цього не сталося, з’ясувало видання.
У реєстрі юридичних осіб обидві російські юрособи DMG MORI – ТзОВ “ДМГ МОРІ РУС” і ТзОВ “Ульяновський верстатобудівний завод” – продовжують діяльність у Росії, не змінивши власників.
В обох компаній, як і раніше, є виручка, хоч вона і знизилася у 2022 році на 50%. Є у компаній і співробітники – на кінець 2022 року їх було 92.
Джерело у компанії підтвердило, що після початку війни вона продовжила працювати і почала збирати щонайменше 200 верстатів – комплектуючі для них були на заводі на момент заяви про зупинку роботи.
Після березня 2022 року російські юрособи стали отримувати комплектуючі та верстати через Азію. Ульяновський завод отримав комплектуючих на 261 тисячу доларів від індійських компаній. А “ДМГ МОРІ РУС” закупила на 195 тисяч доларів у китайської структури верстати невідомого виробництва.
DMG MORI зараз продає свої верстати не напряму, а через пов’язані з нею компанії, стверджує видання.
Журналісти вивчили фінансову звітність цих компаній і виявили, що вони активно продають верстати DMG MORI російському ВПК і компаніям, які перебувають під західними санкціями.
20 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції внесло DMG MORI до переліку міжнародних спонсорів війни. У НАЗК заявили, що верстати цієї компанії продовжує купувати Росія, яка не здатна без них виготовляти зброю та компоненти до неї.
Санкції проти Росії
Цього літа країни-члени ЄС погодили пакет санкцій проти Росії, спрямований на ухилення від санкцій з боку компаній з ЄС через треті країни.
А Єврокомісія опублікувала рекомендації для бізнесу щодо того, як не стати співучасниками обходу санкцій проти Росії, ведучи торгівлю з третіми країнами.
РФ знайшла способи уникнути обмеження G7 на значну частку російського експорту нафти, що сприяє зростанню доходів Росії від реалізації цих енергоресурсів.
Стійке зростання цін на сиру нафту з липня до більш ніж 95 доларів за барель у поєднанні зі зменшенням знижки на власну нафту призведе до того, що доходи Кремля від нафти 2023 року можуть становити як мінімум на 15 мільярдів доларів більше, ніж може бути, — зазначає FT.
Видання, посилаючись на експертів, припускає, що РФ дедалі більш майстерно пробиває цінову “стелю”, встановлену країнами “Великої сімки” та Євросоюзом. Наприклад, за даними FT, майже ¾ всіх морських поставок російської нафти лише в серпні проходили без західного страхування, а це неабиякий важіль, який використовується для дотримання цінового ліміту на російську нафту на рівні 60 доларів за барель. Тобто Росія створила так званий “темний флот” нафтових танкерів, здатних працювати без західного страхування та інших послуг.
Ця зміна є подвійним ударом для зусиль Заходу, спрямованих на обмеження доходів Росії від продажу нафти, які становлять найбільшу частину бюджету Кремля після її повномасштабного вторгнення в Україну, — йдеться у газеті.
Водночас РФ щоразу “вдосконалює” свої неправові схеми реалізації нафтопродуктів, причому такі дії росіян збігаються зі значним зростанням цін на нафту, які вже перевищили позначку у 95 доларів за барель.
Читайте також:
- Росія оминає санкції G7 на більшу частину експорту своєї нафти — Financial Times
- США ввели експортні обмеження проти найбільшого у світі виробника титану з РФ
- У РФ продають нові iPhone 15 попри санкції. Що про це відомо
Источник: online.ua