Зеленський виступив на сесії ПА НАТО

Фото: twitter.com/ZelenskyyUa

Президент України Володимир Зеленський виступив із відеозверненням на фінальній пленарній сесії Парламентської асамблеї НАТО, яка проходить у Копенгагені. Про це 9 жовтня повідомили пресслужба президента України, Володимир Зеленський у твітері та народний депутат Роман Грищук у фейсбуці. Володимир Зеленський порівняв напад ХАМАСу на Ізраїль з нападом Росії на Україну. 

– Однакове зло, і лише одна відмінність: там терористична організація, яка ударила по Ізраїлю, тут – терористична держава, яка ударила по Україні. Наміри декларовані різні, але сутність – одна… – сказав він.

Президент України закликав боротися зі спонсоруванням терору за допомогою глобальних санкцій та надавати зброю країнам, на які напали.

– Якщо за будь-яке спонсорування терору будуть дійсно глобальні санкції – терор програє. Якщо світ буде обʼєднуватись завжди, коли хтось захоплює в заручники жінок та викрадає дітей іншого народу, терор не матиме союзників. Якщо той, на кого напали терористи, отримає всю необхідну зброю для захисту своїх людей, міжнародне право буде тією єдиною силою, яка визначатиме, як жити світу. І світ житиме мирно. Це наша спільна мета, — сказав Зеленський.

Володимир Зеленський заявив, що світ бачить, хто намагається підмінити силу міжнародного права жахом від крові й катастроф, чиї свідомі інвестиції у терор руйнують життя різних народів на величезному просторі від Білорусі до Малі. Зокрема, президент згадав Росію та Іран.

Президент України закликав країни не ізолюватися та не робити вигляд, ніби терор на одному континенті не впливає на глобальні справи.

Народний депутат Роман Грищук зазначив, що Україна є членом ПА НАТО без права голосу, але з правом вносити поправки до резолюцій. Делегація від України складається з восьми народних депутатів з різних фракцій. Сесії ПА НАТО проводяться двічі на рік. 

We live in times when evil is trying to open a chasm between all of us and our common desire for peace. This chasm is growing every day, deepened by terror. The only thing that can guarantee peace and serenity to all nations is rules and international law. pic.twitter.com/rD9qEaKQ4k

— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) October 9, 2023

8 жовтня президент України Володимир Зеленський провів екстрену телефонну розмову з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу через напад бойовиків ХАМАС на країну із Сектора Гази.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *