Затримання Ігоря Мазепи: коментар ДБР та Concorde Capital

Фото: dbr.gov.ua

В Державному бюро розслідувань прокоментували затримання  Ігоря Мазепи. За даними відомства, бізнесмена підозрюють в організації схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС.

– Затримання відбувалось на підставі статті 208 КПК України. Також в різних регіонах України затримані ще три учасники злочинної організації, у тому числі брат організатора, – заявили в ДБР.

За даними відомства, ще   29 листопада 2023 року  слідчі викрили та затримали учасників злочинної організації, які “протиправно заволоділи понад 7 гектарами землі” Київської ГЕС. До злочинної організації входило майже два десятки фігурантів. Серед них опинились “відомі інвестори у сфері будівництва елітного житла, їхні помічники, юристи, архітектори, землевпорядники, інші кваліфіковані спеціалісти та представники держорганів”.

– Використовуючи прогалини у правовому статусі ділянок, організатори через корупційні зв’язки у держорганах оформлювали їх як землі сільгосппризначення, що дозволяло виділяти ці ділянки громадянам України, – зазначили в ДБР. 

Інші учасники підшукували через соціальні мережі «підставних осіб», які за гроші погоджувались підписати документи щодо виділення їм землі у приватну власність. Більшість з них були студентами столичних навчальних закладів. Надалі виконавці від імені «підставних осіб» підписували низку документів для оформлення права власності на земельні ділянки. Потім вони «перепродавали» землю представникам відомих на Київщині забудовників елітної нерухомості, які й замовили та профінансували незаконну схему.

Коментар Офісу Генерального прокурора

Вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру всім чотирьом затриманим. А також щодо повідомлення про підозру у перевищення влади або службових повноважень двом колишнім керівникам Держгеокадастру у Київській області.

– Реалізації злочинної схеми сприяли дії окремих посадовців органів Держгеокадастру, які перевищили свої службові повноваження під час прийняття рішень, щодо виділення земельних ділянок, – наголосили в відомстві. 

Дії учасників злочинної організації та інших осіб кваліфіковано за статтями 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), 233 (Незаконна приватизація державного, комунального майна), 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Обшуки в Concorde Capital. Фото: dbr.gov.ua

Коментар Нацполіції

Коментар Concorde Capital

З’явився  на сторінці Мазепи у Фейсбуці коментар. За даними компанії, силовики увірвалися, вибивши двері бізнес-центру. Нібито обшуки проводились без ухвали суду, силовики забирали «всі документи, які не стосуються справи, а пов‘язані з усіма напрямками бізнес-активності Ігоря Мазепи». Також повідомляється, що під час обшуку «вилучено особисті речі співробітників, які працюють в інших проектах».

Щодо затримання Ігоря Мазепи, в компанії заявили, що воно відбулось паралельно з обшуками, на КПП “Шегині”, і що силовики без ухвали суду провели обшук автомобіля.

– Так само й інші слідчі дії було проведено без допуску до них адвоката, хоча останній прибув на місце подій.  Також проводяться обшуки в помешканнях співробітників компанії, і також без ухвали суду. Вилучаються особисті речі, гроші,  – наголосили  в компанії.

  • Мазепу затримали на КПП «Медика – Шегині» 18 січня о 15:00 через розслідування довкола Concorde Capital. Справа пов’язана із отриманням права на землю для будівництва у 2013 році котеджного містечка преміум-класу Goodlife Park у Вишгородському районі Київської області.   
  • У жовтні 2023 року Concorde Capital купила у Сергія Тігіпка київський суднобудівельний завод «Кузня на Рибальському», який бізнесмен купив  у тодішнього президента Петра Порошенка та його бізнес-партнера Ігоря Кононенка.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *