Підтримка України та відповідальність РФ за війну: названо теми саміту Ради Європи

16-17 травня у Рейк’явіку (Ісландія) відбудеться саміт Ради Європи, який збере 46 держав-членів. Головними темами, які обговорюватимуть учасники, стануть підтримка України та відповідальність Російської Федерації за війну.

Відео дня

Про це повідомляє CNN та The Guardian. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн перед самітом заявила, що активізує заклики до створення спеціального трибуналу для судового розгляду щодо Росії за злочин агресії.

Україна за підтримки Європейської комісії та кількох держав-членів закликала до створення спеціального трибуналу для суду над кремлівським диктатором Володимиром Путіним та його високопосадовцями за злочин агресії.

Минулого року комісія запропонувала два варіанти притягнення Путіна до відповідальності: міжнародний трибунал на основі багатостороннього договору або спеціальний гібридний суд, інтегрований до національної системи правосуддя з міжнародними суддями.

Чиновники ЄС вважають, що обидва варіанти вимагатимуть підтримки ООН і сподіваються отримати підтримку в Генеральній Асамблеї, визнаючи, що Росія – член Ради безпеки з правом вето – заблокує будь-яку подібну ідею.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі видав ордер на арешт Путіна та інших високопосадовців у зв’язку з викраденням українських дітей. Але він не має права судити злочини агресії, оскільки Росія не ратифікувала договір МКС.

Прихильники спеціального трибуналу стверджують, що його необхідно створити терміново, доки вирує війна, стверджуючи, що це може вплинути на звірства, вчинені окупантами.

Виступаючи у вівторок, фон дер Ляйєн сказала, що лідери також ухвалять рішення про створення “реєстру збитків у Гаазі”, що вона назвала “першим кроком до компенсації Росії”.

За створення “реєстру шкоди”, в якому перераховується вся шкода, заподіяна Росією під час війни в Україні, виступив і канцлер Німеччини Олаф Шольц після прибуття на саміт Ради Європи. За його словами, такий реєстр важливий для відновлення понівеченої війною країни і він має “вкрай важливе значення” для майбутнього України.

Комісія також пообіцяла допомогти створити міжнародний центр для збирання та зберігання доказів злочину агресії та заявила, що такий орган буде створено у Гаазі та почне функціонувати з липня.

Лідери з усього континенту зустрічаються у столиці Ісландії на саміті Ради Європи лише вчетверте за 74-річну історію організації. У заході візьме участь президент України Володимир Зеленський.

Росія була виключена з Ради Європи у березні минулого року після повномасштабного вторгнення в Україну. Москва оголосила про свій намір вийти з провідного органу з прав людини на континенті за день до її виключення після того, як парламентська асамблея Ради Європи закликала до її виходу.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський виступив перед учасниками саміту зі створення спецтрибуналу щодо злочину агресії проти нашої держави, який здійснила Російська Федерація. Глава держави наголосив, що весь світ зацікавлений у тому, щоб агресор поніс відповідальність за вчинене.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber . Не ведіться на фейки!

0

0

0

0

0

0

0

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *