Місцеві ради по всій країні звернулися до влади із закликом залишити ”військовий” ПДФО у громадах

Органи місцевого самоврядування по всій Україні ухвалюють звернення до влади, ініційоване “Європейською солідарністю”, щодо збереження “військового” ПДФО у бюджетах громад. Відповідні рішення вже ухвалила Закарпатська, Полтавська та Хмельницька облради, Луцька, Полтавська, Одеська, Хмельницька, Черкаська та Чернівецька міська рада і ще майже три десятки місцевих рад Вінницької, Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Полтавської областей, Рівненської, Чернігівської та Черкаської областей.

Як йдеться у повідомленні на сайті “ЄС”, у своїх зверненнях депутати наголошують, що вилучення “військового” ПДФО позбавить громади можливості допомагати бригадам за місцем дислокації, як вони роблять це зараз.

“Ми вважаємо, що ПДФО потрібно залишити громадам, бо громади можуть оперативніше допомагати Збройним силам України – ми тримаємо контакт із командирами бригад та військовослужбовцями, колеги-депутати служать у ЗСУ. І відповідно ми розуміємо, що відбувається на передовій і які у них потреби та чого бракує”, – пояснив голова фракції “Євросолідарність” в Одеській міськраді Олексій Потапський.

Відео дня

За його словами, під час сесій міськрад можуть прийматися швидкі рішення про проведення закупівель та передачу необхідного військовослужбовцям та у військові частини, в той час як “Міноборони, як більш бюрократична структура”, найчастіше, “не розуміє реальних проблем бійців на передовій”.

Також депутати зазначають, що місцева влада має ефективну комунікацію з підрозділами та може оперативніше проводити закупівлі. Окрім того, вилучення “військового” ПДФО є незаконним.

“Ініціатива щодо вилучення “військового” ПДФО з доходів місцевих бюджетів є не тільки незаконною, але й несправедливою. Наш обов’язок – підтримувати наших захисників, а не забирати фінансування, яке могло б бути використане для оперативного забезпечення військовослужбовців у наших громадах. ПДФО повинно залишитися в місцевих громадах”, – зазначила депутатка Коломийської міської ради Галина Беля.

Крім того, громади потребують коштів для подолання наслідків повітряних атак Росії на інфраструктурні об’єкти та житло людей і допомогу внутрішнім переселенцям.

“Полтавщина наразі є масштабним гуманітарним та медичним хабом, через який проходить великий потік людей. Серед них велика кількість внутрішньо переміщених осіб – це понад 300 тисяч людей. Переселенців, які нині на Полтавщині потрібно прийняти, поселити, нагодувати. І ця динаміка постійно змінюється. Більшість людей втратили майже усе: роботу, дім, майно, фінанси. Тому вся підтримка цим людям надається в основному з місцевого бюджету. І ми як депутати розуміємо сьогодні, що кошти мають залишитися в громаді”, – зазначив депутат Полтавської облради, голова місцевої фракції “ЄС” Ігор Процай.

Нагадаємо, що Петро Порошенко та фракція “Євросолідарності” у Верховній Раді ініціювали альтернативний законопроєкт, який передбачає збереження ПДФО в громадах з умовою, що ці кошти будуть використовуватися для забезпечення місцевих бригад і їхніх потреб на передовій, а також на безпекові заходи у самих громадах.

6

6

3

0

1

0

2

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *