CNN: більшість українців, включно з військовими, вважають вибори президента зараз поганою ідеєю

Минулого місяця лише 15% респондентів сказали Київському міжнародному інституту соціології, що в країні слід провести вибори. Крім того, Конституція України не дозволяє проводити голосування під час війни.

Про це пише CNN. З огляду на те, що мільйони українців виїхали і живуть за кордоном або воюють на передовій, вибори не відбудуться і в найближчому майбутньому.

Видання зазначає, що деякі американські республіканці прагнули зробити закінчення терміну повноважень Зеленського в травні, додатковою причиною відмови у наданні військової допомоги. Вівек Рамасвамі, який балотувався на пост президента від Республіканської партії, звинуватив Київ у “погрозах скасувати вибори, якщо США не виділять більше грошей”.

Сенатор від Південної Кароліни Ліндсі Грем, незважаючи на те, що він є рішучим прихильником допомоги Україні, також зайняв однозначну позицію.

“Я хочу, щоб у цій країні відбулися вільні та чесні вибори, навіть коли вона зазнає нападу. Американський народ має знати, що Україна інша. У минулому ця країна була дуже корумпованою”, – заявив він на пресконференції в Києві минулого року.

Сам Зеленський останніми місяцями дав зрозуміти, що це не те, чим, на його думку, повинна займатись країна під час війни.

“Якщо ви захищаєте демократію, то ви повинні думати про цей захист навіть під час війни. Вибори є одним із таких засобів захисту”, – сказав він, визнаючи, що голосування цілком може відволікати від головної мети – перемоги над Росією.

Для лідера, чутливого до звинувачень у бажанні утриматися при владі, чия привабливість у 2019 році частково базувалася на обіцянці більшої відкритості та демократичної прозорості, закриття розмов про вибори є ризиком. Та все ж у подальших коментарях президент був менш двозначним.

“Зараз невідповідний час для виборів”, – сказав він у листопаді 2023 року, і відтоді його позиція не змінилася.

Олексій Кошель з Комітету виборців України, бачить у цьому прозорий політичний розрахунок. Він вважає, що команда Зеленського спочатку хотіла провести вибори, тому що підтримка президента була дуже високою. Але коли його рейтинги почали падати, влада охолола до цієї ідеї.

Як писав OBOZ.UA, згідно з соціологічним опитуванням, все більше українців не хоче, щоб президент України Володимир Зеленський балотувався на другий термін. Лише за січень кількість таких громадян побільшала на 9%.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що вибори нового лідера держави можуть відбутися в Україні 2024 року, незважаючи на війну. Але для цього потрібно забезпечити умови явки на виборчі дільниці не лише громадян, які перебувають за кордоном, а й військових без шкоди для фронту.

Втім, переконаний глава держави, “суспільство не готове це підтримувати” і навряд чи дозволить парламенту та уряду витрачати гроші під час війни на проведення виборів. Також Зеленський наголосив, що за умови проведення голосування особливо гостро стоятиме питання безпеки.

Водночас секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявляв, що вибори в нашій країні не будуть проводитись до завершення війни з РФ. Про це можна буде говорити лише після припинення дії режиму воєнного стану.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

0

0

0

0

0

0

00Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *