Бельгія перейняла головування в Раді Європейського Союзу: які питання країна назвала пріоритетом і чого чекати Україні

З 1 січня 2024 року Бельгія прийняла головування у Раді Європейського Союзу. Ця країна буде головувати у Раді ЄС до червня, після чого це право перейде до Угорщини.

Відео дня

Напередодні прем’єр-міністр Александер де Кроо та міністр закордонних справ Аджа Лябіб представили програму головування Бельгії у Раді ЄС. OBOZ.UA з’ясував, які пріоритети Бельгія обрала для себе в європейській Раді та на що чекати Україні.

Глава бельгійського уряду заявив, що його країна прагнутиме до реформування Європейського Союзу. Зокрема, він наголосив на стимулюванні розвитку інновацій та конкурентоспроможності економіки, захисту зовнішніх кордонів Євросоюзу. Також Александер де Кроо заявив, що необхідно працювати заради миру.

Бельгійський прем’єр зазначив, що девізом головування його країни у Раді ЄС буде “захист людей, зміцнення економіки та підготовка до спільного майбутнього”. При цьому він наголосив, що головування Бельгії у Раді Європейського Союзу надаватиме пріоритет внутрішнім реформам, які необхідні для збереження функціонуючого союзу та здатності рішуче діяти на користь європейців.

Під час презентації програму головування Бельгії у Раді ЄС Александер де Кроо згадав про Україну. Політик зазначив, що Євросоюз необхідно реформувати з урахуванням можливого розширення блоку на схід та Західні Балкани на південному сході.

Більше того, він заявив, що важливу роль у ЄС відіграватиме збереження єдності Європи у захисті та підтримці України. Александер де Кроо запевнив, що Європа продовжить надавати Україні фінансову та військову підтримку у боротьбі проти російської агресії.

Нагадаємо, у грудні 2023 року Європейська Рада вирішила розпочати переговори щодо вступу в Європейський Союз для України. Таке ж рішення лідери ЄС ухвалили і для Молдови.

Раніше повідомлялося, що отримання зеленого світла на переговори про вступ до ЄС не означає, що вже в найближчому майбутньому наша країна може стати частиною європейського блоку. Адже попереду на Україну чекає непростий шлях, який передбачає цілу низку реформ і коригування відповідно до європейського законодавства.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

9

9

2

4

0

0

2

90Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *