Гормони, які виробляються нашими залозами, контролюють всі життєво важливі фізіологічні функції організму. При порушенні їх балансу людина ризикує зіткнутися з серйозними проблемами, пов'язаними як з фізичним, так і психічним здоров'ям. Медики розповіли про основні ознаки гормонального збою, при виявленні яких слід звертатися до лікаря, інформує Ukr.Media.
Зміна стану шкірного покриву
Коли секреція гормонів порушується, в першу чергу це відбивається на стані шкіри. Коли на нашому обличчі вискакує кілька прищів, це може говорити про порушення правил гігієни або споживанні нездорової їжі. Проте, якщо шкіру покривають рясні висипання, особливо в області підборіддя, то це може вказувати на підвищення рівня тестостерону. Якщо ви часто стикаєтеся з подібною проблемою, то слід обов'язково здати аналізи і звернутися до фахівця, який допоможе привести в норму показник.
Пробудження через те, що вам дуже жарко
Якщо у людини немає проблем з гормонами, то вона не прокидатиметься серед ночі, відчуваючи жар у всьому тілі без очевидної причини. Коли таке відбувається, при цьому в кімнаті підтримується нормальна температура повітря, слід перевірити рівень гормонів. Пітливість в нічний час доби є проявом скорочення вироблення естрогену, що свідчить про насувається менопаузи. Цей стан може виникнути навіть за 10 років до неї. Краще не ігнорувати підвищене потовиділення і проконсультуватися зі своїм гінекологом.
Втома
Відсутність сил в кінці робочого тижня, після виконання фізичної роботи або довгої прогулянки є природним станом людини. При цьому якщо ви постійно відчуваєте себе втомленими, навіть після пробудження вранці, необхідно прислухатися до свого тіла. Якщо ви почали набирати зайву вагу, ваш апетит змінився, погіршилася робота кишечнику, то можливо у вас гормональний дисбаланс. Дізнатися, в чому точна причина погіршення вашого самопочуття, можна тільки якщо перевірити рівень гормонів.
Ріст волосся на нетипових ділянках тіла
Активне зростання темного волосся, особливо в місцях, де цього не повинно відбуватися, наприклад, на грудях або спині, вказує на порушення вироблення гормонів. Зазвичай результат аналізу крові показує підвищений рівень тестостерону.
Нерегулярні місячні
Подібна проблема може виникати в результаті різних причин. До них відносять пережитий стрес, зниження рівня естрогену або ж розвиток синдрому полікістозних яєчників. Остання недуга супроводжується підвищеним ростом волосся на тілі і зайвою вагою. Синдром лікується шляхом прийому протизаплідних таблеток, правильного харчування і регулярних занять спортом.
Джерело: ukr.media