У ніч на 29 липня центрвиборчком Венесуели оголосив переможцем виборів чинного президента Ніколаса Мадуро, який керує країною 11 років. Опозиція звинуватила його у фальсифікаціях, а по всій країні вкотре спалахнули демонстрації – з поваленням пам’ятників попередньому лідеру, підпалами, зіткненнями з поліцією та жертвами.
Відео дня
Щонайменше одна людина загинула, 46 було затримано, повідомляє ВВС. За словами аналітиків, із 2014 року Венесуелу постійно охоплюють масові протести проти Мадуро, який перемагає на виборах уже втретє, і його уряду, але щоразу вони нічого не домагаються.
Протести спалахнули в столиці Венесуели наступного дня після того, як президент заявив про свою перемогу. Тисячі людей зібралися в центрі Каракаса в понеділок увечері, дехто пройшов багато кілометрів від нетрів у горах, що оточують місто, до президентського палацу.
Деякі люди вийшли на вулиці з посудом і, під звуки ударів ополониками по каструлях, скидали пам’ятники колишньому лідеру Уго Чавесу. Потім вони тягли ці статуї дорогою і били по них палицями.
Натовпи скандували “Свобода, свобода!” та закликали до падіння уряду. Молоді люди звинуватили деяких літніх громадян, які симпатизували Мадуро, в тому, що вони живуть за рахунок бонусів або продовольчих подачок, тоді як “ми хочемо змін, гідної роботи, хорошого майбутнього для країни”. У деяких районах плакати президента були зірвані та спалені, а також підпалені шини, автомобілі й сміття.
Озброєна поліція, військові та ліві воєнізовані формування, що симпатизують уряду, перекрили багато доріг навколо центру міста. З метою розігнати протестувальників та не допустити їх до палацу правоохоронці застосували сльозогінний газ, водомети й гумові кулі.
У генпрокуратурі Венесуели попередили населення, що блокування доріг або порушення будь-яких законів, пов’язаних із заворушеннями в межах протестів, будуть зустрінуті за всією суворістю закону. Там заявили про затримання 32 осіб за звинуваченнями, починаючи від знищення виборчих матеріалів та закінчуючи “розпалюванням актів насильства”.
За словами правозахисників, під час заворушень у країні загинула щонайменше одна людина, загалом 46 було затримано. Уряд же заявив про 23 постраждалих військовослужбовців, частина з яких отримала поранення нібито з вогнепальної зброї.
Сам Мадуро назвав протести спробою влаштувати у Венесуелі “переворот фашистської контрреволюційної природи”.
Що ще відомо про ситуацію у Венесуелі після виборів
Опозиція заперечила заяву президента про перемогу на виборах як шахрайську, стверджуючи, що її кандидат Едмундо Гонсалес переконливо переміг, набравши 73,2% голосів. Опитування ж громадської думки перед голосуванням показали явну перемогу чинного лідера, але багато говорили про можливі фальсифікації.
“Опозиційні партії об’єдналися навколо Гонсалеса в спробі повалити президента після 11 років при владі на тлі широко поширеного невдоволення економічною кризою в країні”, – пишуть ЗМІ.
Низка західних та латиноамериканських країн, а також міжнародні організації, враховуючи ООН, закликали владу Венесуели опублікувати протоколи голосування з окремих виборчих дільниць.
Високопосадовці адміністрації США також заявили, що оголошений результат не збігається з даними, які вони отримали через механізми швидкого підрахунку та інші джерела, й це “каже про те, що оголошений результат може розходитися з тим, як голосували люди”.
“Однак США поки що не з’ясували, що означає цей результат для їхньої політики санкцій щодо Венесуели. Чиновники підкреслили, що, хоча вони мають сумніви щодо результату, президент Мадуро призначив вибори і дозволив кандидату від опозиції бути у виборчому бюлетені – навіть якщо лідеру опозиції заборонили балотуватися”, – повідомляє BBC.
Організація американських держав (ОАД) оголосила, що проведе 31 липня засідання своєї постійної ради за результатами виборів у Венесуелі.
У відповідь на заклик дев’яти країн Латинської Америки про перегляд результатів Каракас відкликав дипломатів із Аргентини, Чилі, Коста-Ріки, Панами, Перу, Домініканської Республіки та Уругваю – за “інтервенціоністські дії та заяви”.
Уряд Венесуели також оголосив про тимчасове призупинення комерційних авіарейсів до країни та Панами й Домініканської Республіки, починаючи з 20:00 за місцевим часом 31 липня.
Зауважимо, що режим Мадуро є давнім союзником російського диктатора Путіна та ключовим партнером країни-агресора РФ у Латинській Америці. Кремлівський лідер уже привітав його із перемогою на виборах.
Як повідомляв OBOZ.UA, за час правління Ніколаса Мадуро мільйони венесуельців емігрували з країни через політичну та економічну кризу. Експерти припустили, що цього разу відтік населення може збільшитися.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
5
5
1
0
3
0
10Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com