Вперше за півтора року: США і Китай відновили військові контакти на високому рівні

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США, генерал Чарльз Браун (відомий як Чарльз “Сі К’ю” Браун-молодший) провів у четвер, 21 грудня, відеоконференцію зі своїм китайським колегою, генералом Лю Чженлі. Ця розмова вищих генералів США та КНР відбулася вперше після минулорічної перерви через напруженість навколо Тайваню.

Відео дня

Про це повідомили у Пентагоні. Зазначається, що обидва лідери обговорили ряд питань глобальної та регіональної безпеки.

Генерал Чарльз Браун підтвердив важливість підтримки відкритих ліній зв’язку між військовими обох держав.

“Генерал Браун знову наголосив на важливості того, щоб Народно-визвольна армія Китаю брала участь у предметному діалозі, щоб зменшити ймовірність непорозумінь”, – йдеться в повідомленні.

Останні переговори між американськими та китайськими колегами на такому рівні відбулися в липні 2022 року.

Сьогоднішня розмова командувачів обох країн стала першою після того, як Китай розірвав військові контакти зі США після візиту тодішньої спікерки Палати представників Ненсі Пелосі на Тайвань у серпні 2022 року.

Відеоконференція генералів відбулася трохи більше, ніж через місяць після того, як лідери США і КНР, Джо Байден і Сі Цзіньпін, вирішили відновити лінії зв’язку між військовими обох держав під час саміту в Сан-Франциско. Раніше Пекін неодноразово відкидав ініціативи Вашингтона з цього приводу.

За словами начальника Індійсько-Тихоокеанського командування Збройних сил США, адмірала Джона Аквіліно, після саміту в Сан-Франциско китайські військові практично припинили здійснення агресивних перехоплень американських літаків у повітряному просторі над Південно-Китайським морем. Перед цим, за останні два роки, було зафіксовано понад 180 таких перехоплень.

Як повідомляв OBOZ.UA, зустріч глави Китаю та президента США, що відбулася у Сан-Франциско 15 листопада, поклала початок новому етапу у відносинах між Пекіном і Вашингтоном. У процесі переговорів Сі Цзіньпін наголосив на важливості співпраці та визначив сфери, де обидві країни можуть успішно взаємодіяти.

Только проверенная информация у нас в Telegram-канале OBOZ.UA и в Viber. Не ведитесь на фейки!

4

4

2

0

2

0

2

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *