Сунак скасував зустріч з прем’єр-міністром Греції через скульптури з Парфенону – BBC

Між урядами Греції та Великої Британії спалахнув дипломатичний конфлікт через скульптури з Парфенону, відомі також як мармури Елгіна. Це колекція класичних грецьких старожитностей, яка була вивезена до Лондона в період з 1801 по 1811 рік. Цим займалися британський посол в Османській імперії Томас Брюс (лорд Елгін) та його агенти.

Відео дня

Щодо повернення цих скульптур точаться суперечки між грецьким урядом та британськими парламентаріями і Британським музеєм. Конфлікт знову активізувався, через що британський премʼєр Ріші Сунак скасував свою зустріч із грецьким колегою Кіріакосом Міцотакісом, яка мала відбутися в Лондоні 28 листопада і тривати 45 хвилин, пише BBC.

Прем’єр-міністр Великої Британії скасував зустріч в останню хвилину (за кілька годин до того, як вона мала відбутися), а Міцотакіс заявив, що він “глибоко розчарований цим раптовим скасуванням”. Як альтернативу йому пропонували зустріч із британським віцепрем’єр-міністром Олівером Доуденом, проте грецький премʼєр відмовився.

“Ті, хто твердо вірять у правильність і справедливість своїх позицій, ніколи не вагаються, чи брати участь у конструктивній аргументації та дебатах”, – сказав політик. Джерела ЗМІ кажуть, що Міцотакіс був “збентежений” і “роздратований” скасуванням зустрічі.

Зазначається, що Сунак скасував зустріч через день після того, як Міцотакіс сказав кореспондентці ВВС Лаурі Кюнсберг, що мармурові скульптури слід повернути Греції, оскільки мати частину артефактів у Лондоні, а решту в Афінах – це все одно, що розрізати “Мону Лізу” навпіл.

“Наші позиції щодо скульптур Парфенона добре відомі. Я передбачав участь у дискусії з британським колегою з цього питання, а також вирішення значущих глобальних проблем, таких як ситуація в Газі та Україні, кліматична криза і міграція”, – зазначив Міцотакіс.

Джерело в Консервативній партії Великої Британії повідомило, що ця зустріч стала неможливою після коментарів Міцотакіс щодо мармурів Елгіна.

“Наша позиція зрозуміла: мармури Елгіна є частиною постійної колекції Британського музею і належать йому. З боку будь-якого британського політика безрозсудно припускати, що це питання є предметом переговорів”, – сказав співрозмовник ЗМІ.

Як повідомляв OBOZ.UA, в уряді Великої Британії відбулися кадрові зміни. Прем’єр-міністр Ріші Сунак, оновлюючи склад Кабінету міністрів, призначив нових очільників у Міністерстві внутрішніх справ та Міністерстві закордонних справ.

Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

1

0

0

0

1

0

0

37Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *