Глобальна супутникова система Starlink зазнала сильного впливу геомагнітної бурі. Висока геомагнітна активність призвела до високого навантаження на супутники широкосмугового Інтернету.
Втім, поки що система Starlink продовжує працювати в штатному режимі. Про це у соцмережі Х заявив генеральний директор та головний інженер компанії SpaceX Ілон Маск.
Мільярдер опублікував графік, згідно з яким сильний сплеск геомагнітної активності був зафіксований увечері 10 травня. Маск підкреслив, що це найбільша за багато років магнітна буря, яка суттєво впливає на роботу супутникової системи Starlink.
У той же час Маск запевнив, що станом на ранок 11 травня інтернет Starlink продовжує працювати в штатному режимі.
“Прямо зараз відбувається велика геомагнітна сонячна буря. Найбільша за довгий час. Супутники Starlink перебувають під великим тиском, але поки що витримують”, – повідомив Маск.
Геомагнітні бурі часто спричиняють порушення чи поломки в апаратурі космічних апаратів та електронної техніки на Землі. Це насамперед пов’язано з тим, що магнітні бурі перешкоджають поширенню сигналів в іоносфері. Тому відбуваються помилки в роботі GPS, високочастотного радіозв’язку та навіть деяких системах раннього виявлення.
Також під вплив геомагнітних збурень потрапляють метеочутливі і метеозалежні люди. Погіршення самопочуття у таких людей деякі медики пояснюють тим, що при коливаннях магнітного поля сповільнюється капілярний кровообіг і настає кисневе голодування тканин.
Саме тому зміна магнітного поля Землі може привести до підвищення тиску, головного болю, зниження працездатності і загострення хронічних захворювань. Медики радять захищатись від магнітних бур не лише метеочутливим, а всім людям. Перш за все варто на певний час змінити свій режим дня з тим, щоб можна було добре висипатися.
Особливу увагу треба приділити раціону і відмовитися від жирної і гострої їжі, алкоголю, кави. Навпаки, рекомендується включити в раціон трав’яні чаї і пити більше води. Також медики рекомендують відмовитися від важких фізичних навантажень, замінити силові тренування прогулянкою на свіжому повітрі.
Нагадаємо, у травні очікується два періоди магнітних бур – під час обох геомагнітна активність буде середньою і відповідатиме К-індексу 4. Наступного разу Землю “штормитеме” 23-25 травня.
Як повідомляв OBOZ.UA, в останні дні квітня число Вольфа – числовий показник сонячної активності, пов’язаний із кількістю сонячних плям, – мало найвище значення у 25-му циклі сонячної активності. Також це було найвище значення за останні 22 роки.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
3
0
3
1
1
0
118Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com