США в ОБСЄ: який сенс укладати угоди з Росією, якщо вона їх порушує

Жодна країна не є ідеальною, але коли вона постійно порушує свої міжнародні зобов’язання, це має викликати тривогу. У цьому сенсі “неможливо укладати угоди з державою, яка визнає правила лише тоді, коли вони сприяють її вузьким власним інтересам, ігноруючи ті, що сприяють глобальному миру, безпеці та людській гідності”. Тобто, домовленості з РФ вже неможливі.

Про це заявив представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер на засіданні Постійної ради організації у Відні. Це були останні слова Карпентера на посаді, оскільки американець залишає посаду голови місії США в ОБСЄ.

“Жодна країна не є ідеальною, звичайно, проте очікується, що держави-учасниці визнають свої недоліки та прагнуть їх виправити. Але коли країна постійно порушує свої міжнародні зобов’язання, не намагаючись усунути свої недоліки, це має викликати тривогу. Подумайте лише про кількість зобов’язань, які були порушені Російською Федерацією за останні кілька років”, – запропонував американець.

Карпентер спробував перерахувати такі порушені угоди. Це договір про звичайні збройні сили в Європі, договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, конвенція про хімічну зброю, більшість женевських конвенцій, у тому числі конвенція проти катувань, мжнародний пакт про громадянські та політичні права…

“Я міг би продовжувати і продовжувати. Але Росія робить ще один крок далі. Це ставить під сумнів саму потребу в правилах міждержавної поведінки”, – зазначив Карпентер і нагадав останні заяви Кремля на кшталт “Україна – це беззаперечно Росія”.

“І це не просто слова. Існує послідовна модель поведінки, яка їх підтверджує. В Будапештському меморандумі 1994 року Росія зобов’язалася поважати суверенітет і територіальну цілісність України. Отже, питання полягає в тому, на які існуючі зобов’язання, взяті на себе Російською Федерацією, ми можемо розраховувати сьогодні? Чи є вони взагалі?” – запитав Карпентер.

“Росія знищила життя мільйонів невинних людей, пропустила через свою систему фільтрації 1,6 мільйона громадян України, у тому числі тисячі дітей. Понад 300 українців, серед яких 77 дітей, російські військові майже місяць ув’язнили в темному підвалі міста Ягідне, що призвело до катастрофічних наслідків. А за 33 дні окупації Бучі Російською Федерацією її війська вбили понад 1400 осіб, серед яких 33 дитини. Буча, Ірпінь, Ізюм, Маріуполь – назви цих українських міст тепер уособлюють неймовірні жахи, а також незліченні окремі трагедії”, – зазначив дипломат.

“Росія нахабно ігнорує міжнародні зобов’язання, коли щось стоїть на шляху її територіальних амбіцій – навіть якщо це означає вбивство дітей, які ховаються в театрі, жінок у пологовому будинку або солдатів, які намагаються здатися. Як ми можемо укладати угоди з такою державою?” – задав риторичне питання Карпентер.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше в Росії мали намір вийти з Парламентської асамблеї ОБСЄ, бо це “абсолютно несамостійна політизована організація, що танцює під дудку Вашингтона”.

У свою чергу глава МЗС України Дмитро Кулеба сказав, що ОБСЄ слід звернути увагу на переслідування національних меншин у РФ. Він зазначив, що Росія є в’язницею народів і йдеться про утиски не лише українців.

Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

10

10

0

0

2

0

00Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *