Склади, транспорт, митне оформлення: литовська розвідка викрила фірми, які допомагають Росії обходити санкції

Низка литовських компаній усвідомлюють, що допомагають російським структурам обходити санкції. Однак їхні власники продовжують співпрацювати з країною-агресором Росією.

Про це повідомили литовські спецслужби. Щорічний звіт про оцінку загроз національній безпеці, опубліковано в четвер, 7 березня.

В документі зазначається, що організації країни-агресора часто залучають компанії з РФ і Білорусі, які тривалий час працюють в Литві, до схем з обходу міжнародних санкцій, повідомили Департамент державної безпеки та Друге слідче управління при міністерстві оборони Литви. Вказується, що багато з цих компаній надають послуги зі складського, транспортного та митного оформлення.

До Росії експортуються складові для транспортного сектору, металообробне та лабораторне обладнання, електроніка, мікроелектроніка та компоненти, а також продукція військового призначення, йдеться у звіті.

“Росія докладає великих зусиль, щоб обійти міжнародні санкції, розробляючи нові схеми за участю російських спецслужб, використовуючи контакти з компаніями, що працюють у країнах Європейського Союзу, а також використовуючи громадян Росії та Білорусі”, – зазначають розвідувальні агентства.

Більшість росіян та білорусів, які є власниками литовських компаній, задіяних у схемах обходу санкцій, мають прямі ділові контакти в Росії та Білорусі. Згідно зі звітом, їхні фірми закуповують обладнання, виготовлене на Заході, і постачають його російським чи білоруським компаніям, установам і дослідницьким організаціям, які працюють у стратегічних секторах.

Деякі компанії, що належать білоруським громадянам у Литві, також діяли на користь компаній у Росії, прагнучи забезпечити їх обладнанням для модернізації їхніх військових сил, і отримували фінансування від компаній, пов’язаних з російською військовою промисловістю.

У повідомленні йдеться, що до організації ввезення підсанкційних товарів причетні російські спецслужби – Служба зовнішньої розвідки (СВР), Головне управління Генштабу ЗС РФ (ГРУ) і Федеральна служба безпеки (ФСБ).

“Компанії, що працюють у стратегічних галузях промисловості Росії, співпрацюють зі спецслужбами та надають їм “списки покупок” із західним високотехнологічним обладнанням або складовими, які мають придбати спецслужби РФ”, – йдеться в документі.

Оскільки російські стратегічні галузі промисловості стикаються з труднощами через санкції, “дуже ймовірно, що російські спецслужби посилять свої зусилля щодо закупівлі та постачання необхідного обладнання, виробництва чи технологічних інновацій до Росії”, вважає литовська розвідка.

“Крім того, дуже вірогідно, що для досягнення цієї мети вони використовуватимуть ланцюжки постачання, логістичну інфраструктуру або осіб, які прагнуть отримати прибуток від ухилення від санкцій”, – йдеться у звіті.

Водночас були виявлені випадки організації схем обходу санкцій громадянами Росії, які не створювали та не вели бізнесу в Литві, але отримали дозвіл на проживання.

Як зазначає литовська розвідка, зазвичай вони виступають посередниками, намагаючись налагодити контакти з литовськими компаніями, які продають або виробляють потрібне Росії обладнання.

Як повідомляв OBOZ.UA, міністерство оборони Естонії розпорядилося припинити продаж продукції компаній, які Україна внесла до списку міжнародних спонсорів війни. До них, зокрема, відносяться PepsiCo, Mars, Nestle, Unilever та Mondelēz International.

Вилучити продукцію заборонених фірм мають протягом 60 днів.

Як повідомляв OBOZ.UA, Естонія закликала Європейський Союз конфіскувати 150 млрд євро заморожених російських активів. Причому зробити це потрібно до президентських виборів у США 2024 року, вважають у МЗС країни.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

1

0

1

0

0

0

10Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *