Республіканці та демократи вже цього тижня можуть укласти угоду, яка розблокує виділення допомоги Україні – Politico

Представники Республіканської та Демократичної партій у США досягли домовленостей щодо дискусійного питання міграційної політики країни. Текст угоди може бути опубліковано вже цього тижня.

Відео дня

Відтак з’явився шанс на розблокування Конгресом США десятків мільярдів доларів для допомоги Україні. Про це йдеться у публікації Politico.

Видання зазначило, що обнадійливу заяву в неділю, 7 січня, зробив сенатор Джеймс Ленкфорд, головний представник республіканців у переговорній групі щодо потенційної угоди щодо кордону та імміграції. За його словами, законодавці можуть опублікувати текст угоди, яка може розблокувати допомогу для України вже цього тижня.

Ця заява, зауважили журналісти, є свідченням прогресу кількаденних термінових переговорів у Вашингтоні минулого тижня та довгих місяців залаштункових дискусій.

Наразі перемовники від двох політсил разом з адміністрацією президента США Джо Байдена відточують фінальний текст угоди, яка може фіксувати наміри зробити більш жорсткими вимоги до шукачів притулку, а владу – наділити додатковими повноваженнями щодо видворення мігрантів.

Ленкфорд в ефірі “Fox News Sunday” підкреслив, що переговори не стояли на місці, та висловив сподівання на оприлюднення угоди наступного тижня.

“Текст, сподіваюся, буде цього тижня, щоб ми могли ним поділитися. У всіх буде час, щоб прочитати й вивчити угоду, ніхто не буде відсторонений від цього процесу. Ця угода має працювати. Усі розраховують на те, що це дійсно спрацює”, – наголосив республіканець.

Водночас сенатори Кірстен Сінема та Кріс Мерфі, які входять до переговорної групи, заявляли, що сподіваються цього тижня інформувати Сенат про перебіг перемовин.

Politico нагадує, що політична криза у США загострилася ще восени, коли республіканці виставили демократам ультиматум: не голосуватимуть за виділення 61 млрд доларів для підтримки України доти, доки опоненти не підуть на поступки у дражливому для прихильників Республіканської партії питанні міграційної політики. Зокрема, республіканці вимагали заходів для обмеження потоків мігрантів через південний кордон.

Суперечності призвели до того, що Конгрес кілька разів провалював голосування за додаткове фінансування для України та Ізраїлю.

Втім, упродовж останніх тижнів Ленкфорд, Сінема та Мерфі практично безперервно вели переговори. І до моменту повернення Сенату з канікул, за даними видання, знайшли порозуміння. Це важливо не лише для України, яка чекає на продовження фінансування, а й для самих США: блокуючи допомогу для України, Ізраїлю та Тайваню, Конгрес також не затвердив фінансування для американського уряду. Що за лічені дні може призвести до призупинення його роботи.

Однак, застерігає Politico, оптимістичні заяви щодо досягнення домовленостей геть не означають, що угода гарантовано стане законом. Як аргумент для скепсису видання наводить той факт, що вже після розмови сенаторки Сінема зі спікером Конгресу Майком Джонсоном у п’ятницю, 5 січня, останній в ефірі CBS заявив, що йому не розповідали про деталі переговорів.

“Під час цього виступу Джонсон відмовився взяти на себе зобов’язання поставити будь-яку потенційну угоду на голосування, назвавши це “гіпотетичним питанням”, хоча він сказав, що республіканці в Палаті представників “хочуть угоди”, – додає видання.

Спікер Конгресу, констатує Politico, хоче, щоб законопроєкт про кордони та міграційну політику, який підтримає Конгрес, містив низку обмежень, які категорично не підтримують демократи. Однак, як визнав Ленкфорд, час зрушити з мертвої точки останніх кількох місяців.

“Якщо ми зможемо прийняти це найближчими днями в Сенаті й передати Палаті представників, Палата може попрацювати над удосконаленням угоди, або ж серйозно розглянути її і сказати: “Це реальний прогрес щодо кордону, візьмімо це, збережімо, а потім продовжимо рухатися до більшого”, – наголосив Ленкфорд.

Тим часом, пише Politico, питання викликає навіть існування рамкової угоди. Ще 5 січня після чергового раунду переговорів Мерфі та Сінема констатували наявність проблем, які потребують вирішення. Відтак, вони висловили невпевненість у тому, що угоду цього тижня буде укладено.

Особливо гострі дискусії, зазначає видання, точилися щодо внутрішнього імміграційного контролю, повноважень президента щодо умовно-дострокового звільнення та нових положень про видворення.

Politico зазначає, що з високою вірогідністю досягнутими домовленостями повністю не буде задоволена жодна зі сторін. Тож перед сенаторами-перемовниками стоїть надважке завдання: підготувати такий законопроєкт, який би отримав щонайменше 60 голосів у Сенаті з його демократичною більшістю, знайшов підтримку Конгресу, де більшість становлять республіканці, й був зрештою підписаний президентом Байденом.

“Найбільше, що ми можемо зробити, це фактично спробувати отримати повноваження в цьому, щоб ми фактично забезпечили дотримання кордону, й мати можливість взятися за питання про те, як ми справді розглядаємо притулок. Не робити нічого легше. Однак краще стає, коли щось робиш. Тож Конгрес має ухвалити хоч щось”, – резюмував Ленкфорд.

Нагадаємо, раніше Байден закликав Конгрес схвалити допомогу Україні. За словами президента США, “настав час діяти”, адже ухвалення рішення наблизить Штати до захисту важливих національних пріоритетів.

Глава держави наголосив, що представники Республіканської партії у Конгресі США мають виконати свою частину роботи. Він закликав законодавців припинити погрожувати зупиненням роботи уряду.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

2

2

1

1

0

2

1

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *