Путін зібрався з візитом до Монголії, де зобов’язані його заарештувати

Російський диктатор Володимир Путін має намір 3 вересня відвідати Монголію з офіційним візитом з нагоди 85-ї річниці перемоги радянських і монгольських військ над армією Японії біля річки Халхін-Гол. Монгольська влада зобов’язана заарештувати главу Кремля, оскільки країна ще 2002 року ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду (МКС).

Відео дня

Про плани диктатора повідомила пресслужба Кремля 29 серпня. Як зазначається в заяві, Путін має намір відвідати Монголію на запрошення президента Ухнагійн Хурелсуха.

Очікується, що диктатор візьме участь в урочистостях, присвячених річниці.

З президентом Монголії він планує обговорити “перспективи подальшого розвитку російсько-монгольських відносин всеосяжного стратегічного партнерства” та провести “обмін думками щодо актуальних міжнародних та регіональних проблем”.

“Планується підписання низки двосторонніх документів”, – заявили в Кремлі.

Це буде перша з березня 2023 року, коли МКС видав ордер на арешт Путіна, його поїздка до країни, яка підписала Римський статут суду в Гаазі.

Монголія підписала Римський статут 2000 року, а ратифікувала його 2002-го.

У грудні 2023 року суддя з Монголії вперше став суддею МКС. Президент Монголії заявляв, що обрання першого монгольського судді в МКС – це “ознака зростання та зміцнення репутації країни на міжнародній арені та довіри міжнародних організацій до Монголії”.

Формально країни-члени МКС зобов’язані виконати ордер та затримати Путіна, пише ВВС. Видання зазначає, що Монголія не має виходу до моря і межує тільки з РФ та Китаєм, що ускладнило б процес доставки Путіна до Гааги в разі його арешту та видачі.

Усі країни, де був Путін з того часу, як було видано ордер на його арешт, не визнають МКС. У липні 2023 року диктатор відмовився їхати до ПАР на саміт БРІКС. Ця країна також ратифікувала Римський статут, тому юридично мала затримати Путіна.

При цьому президент ПАР Сиріл Рамафоса, відповідаючи на вимогу опозиції виконати зобов’язання перед Гаагою, заявляв, що РФ погрожує розцінити арешт Путіна як оголошення війни.

Нагадаємо, у березні 2023 року МКС видав ордер на арешт Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової за викрадення українських дітей. У разі відвідин ними країн, де ратифіковано Римський статут, їх має бути заарештовано.

Бої на Халхин-Голі, або Номонханський інцидент, – прикордонний збройний конфлікт між Маньчжурською державою та Монгольською народною республікою, що тривав протягом з 11 травня по 16 вересня 1939 року поблизу річки Халхин-Гол, біля поселення Номонхан у Монголії. Основними учасниками конфлікту були Японія і СРСР. Перша підтримувала маньчжурів, друга – монголів.

Завершальна битва відбулася наприкінці серпня і завершилася повним розгромом 6-ї окремої армії Японії. До 16 вересня продовжувалися повітряні бої.

Загалом Гаага видала шість ордерів на арешт російських злочинців: окрім Путіна, також Сергія Шойгу, Валерія Герасимова та інших генералів ЗС РФ.

Нещодавно Мексика, де діє Римський статут, запросила російського диктатора на інавгурацію нової президентки Клаудії Шейнбаум 1 жовтня. Україна та ЄС закликали Мексику заарештувати Путіна в разі його приїзду.

При цьому раніше президентка Швейцарії Віола Амхерд заявляла, що Путіна не заарештовуватимуть у її країні, якщо він приїде на наступний Саміт миру – заради переговорів щодо війни в Україні там готові зробити виняток.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

7

5

3

7

1

0

00Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *