Путін може зрівняти Україну із землею, йому не можна перемогти, – очільник МЗС Польщі Сікорський

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликав не втрачати пильності щодо президента РФ Володимира Путіна. Російський диктатор руками своїх військових може зрівняти Україну із землею, тому йому не можна дати перемогти в цій війні.

Про це Сікорський сказав в інтервʼю Der Spiegel. Аби не допустити такого розвитку подій, партнерам треба зараз допомагати Україні давати відсіч країні-агресору.

“Путін хоче увійти в історію як новий Петро I. Якщо він переможе, він зрівняє Україну із землею та зажене її мешканців у свою армію, використовуючи їх як базу для нових воєн. І тоді стримувати його чи давати відсіч буде набагато дорожче, ніж допомагати Україні зараз”, – наголосив дипломат.

Сікорський зазначив, що зараз Путін фактично конкурує з половиною вільного світу. На його думку, хоч Росія і витрачає майже третину свого бюджету на озброєння, вона не може перемогти.

“Путін вважає, що наші ідеї про демократію та діалог є демонстрацією і що відносини між державами регулюються лише силою. Тому він розуміє лише мову сили. З такою думкою він стає на шлях Радянського Союзу. Той зазнав невдачі, тому що брав участь у гонці озброєнь із Заходом, яка призвела до краху”, – нагадав міністр.

Що ж стосується загрози можливого нападу РФ на Польщу або країни Балтії, то Сікорський вважає, що зараз радше не новий 1914 рік, коли можлива нова світова війна, а 1938-й. На його думку, зараз ситуація більше схожа саме на період перед Другою світовою. Світові доведеться дати відсіч імперіалістичному диктатору, яким є Путін, адже дати перемогти йому не можна.

Голова МЗС Польщі також спробував передбачити наслідки програшу війни для Росії.

“Досвід показує, що такі поразки змушують до реформ. Згадайте Першу світову війну: відбулася Лютнева революція, повалення царя і, на короткий момент, уряд Олександра Керенського, єдиний ліберальний уряд у Росії. Після програшу холодної війни відбулися зміни”, – сказав він.

Як повідомляв OBOZ.UA, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що не можна давати президенту РФ Володимиру Путіну майданчики для поширення його пропаганди. Лідера країни-агресора треба перемогти, а не допомагати йому, зазначив дипломат, порівнявши лідера країни-агресора з Адольфом Гітлером.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

1

1

0

0

0

0

0

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *