Президент Венесуели Мадуро підписав укази про анексію, показано нову карту: про які території йдеться

Президент Венесуели Ніколас Мадуро підписав низку указів про анексію регіону Гаяни – Ессекібо. Йдеться відразу про шість документів, які передбачають “приєднання” багатого нафтою регіону до Венесуели.

Відео дня

Глава держави вже навіть ратифікував нову карту Венесуели та оголосив Ессекібо 24 штатом країни. Про це повідомляє венесуельська газета Ultimas Noticias.

Своїми указами Мадуро “створив” національну вищу комісію на захист Ессекібо, зони комплексної оборони з трьома зонами комплексного розвитку. Крім того, президент вже встиг сформувати в Ессекібо підрозділ PDVSA – державної нафтогазової компанії Венесуели, яка має монопольне право на видобуток нафти та природного газу на континентальному та морському шельфах Венесуели.

Також відомо, що “гауляйтером” Ессекібо Мадуро призначив капітана Алексіса Родрігеса Кабельо. З 2019 по 2020 рік він обіймав посаду командувача венесуельської армії. Родрігес Кабельо є двоюрідним братом заступника та першого віце-президента Соціалістичної партії Венесуели Діосдадо Кабельо, який вважається одним із найвпливовіших людей в уряді.

Варто зазначити, що укази Мадуро видав нібито за результатами так званого референдуму у Венесуелі. За офіційними даними, понад 95% тих, хто проголосував, підтримали “приєднання” Ессекібо. Водночас електоральні експерти та ЗМІ заявляють про низьку явку та фальсифікації. При цьому центральна виборча комісія Венесуели так і не опублікувала офіційних результатів “референдуму”.

Примітно, що в районі Ессекібо мешкає понад 125 тисяч осіб. Їхньої думки влада Венесуели не питала перед тим, як анексувати цілий регіон.

На сьогоднішній день анексію регіону засудили Великобританія, Співдружність націй, Карибська спільнота та Організація американських держав. Водночас США підтримали Гаяну, а Бразилія висловила стурбованість ситуацією та заявила, що не хоче війни у Південній Америці. При цьому країна-терорист Росія оголосила про візит Мадуро у Москву до кінця 2023 року.

Раніше з’явилися повідомлення про розгортання підрозділів збройних сил Венесуели, Гайани, Бразилії та США у районі регіону Ессекібо. Зокрема, американці розпочали спільні навчання з армією Гаяни, бразильці превентивно посилюють кордон, а ось Венесуела розпочала накопичення військ на кордоні.

Нагадаємо, 3 грудня диктаторський режим Ніколаса Мадуро, який є президентом Венесуели, провів референдум щодо визнання легітимними територіальних претензій до сусідньої держави – Гаяни.

Тільки перевірена інформація у нас в Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

27

3

27

1

0

2

8

93Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *