Лідери ЄС та Кореї закликали РФ негайно вивести війська з України та пообіцяли посилити тиск на Кремль

Європейський Союз та Південна Корея закликали Росію негайно вивести свої війська з усієї території України у її міжнародно визнаних кордонах. У спільній заяві президент Європейської ради Шарль Мішель, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президент Республіки Корея Юн Сок Йоль пообіцяли посилити тиск на державу-агресора та сприяти притягненню до відповідальності за збройну агресію проти України та воєнні злочини керівництва РФ.

Відео дня

Спільна заява за підсумками саміту в Сеулі 22 травня опублікована на сайті Єврокомісії. Лідери ЄС та Південної Кореї також запевнили у непохитній підтримці України під час війни й у повоєнній відбудові.

У заяві міститься беззаперечне засудження російського вторгнення в Україну.

“Ми знову заявляємо про своє рішуче засудження агресивної війни Росії проти України, яка є серйозним порушенням міжнародного права. Ми підтверджуємо нашу тверду відданість Статуту ООН і нагадуємо про нашу непохитну підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та її невіддільного права на самооборону від російської агресії відповідно до Статуту ООН”, – йдеться у документі.

Підписанти заяви вимагають від Росії негайного, повного і беззастережного виведення своїх військ із міжнародно визнаної території України, а також почати виконувати взяті на себе міжнародні зобов’язання.

“Росія має припинити свою агресію та негайно, повністю і безумовно вивести всі свої війська з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Міжнародного гуманітарного права, включно з правилами поводження з військовополоненими, а також міжнародними правами людини, необхідно дотримуватися”, – наголосили учасники саміту.

Відповідальність Росії за воєнні злочини, посилення тиску на державу-агресора та непохитна підтримка України, зазначено у документі, є ключовими позиціями, на яких стоять ЄС та Південна Корея.

“Ми висловлюємо підтримку забезпечення відповідальності за воєнні злочини й інші порушення міжнародного права, скоєні під час агресивної війни Росії проти України, та підтверджуємо нашу підтримку роботи Міжнародного кримінального суду. Ми згодні підтримувати й посилювати колективний тиск на Росію, зокрема шляхом ефективного здійснення відповідних обмежувальних заходів. Ми сповнені рішучості підтримувати відновлення та реконструкцію України і, як і раніше, сповнені рішучості підтримувати Україну стільки, скільки потрібно. Ми обговорили способи збільшення нашої підтримки України для задоволення фінансових, матеріальних потреб, а також потреб у галузі безпеки й гуманітарної допомоги”, – зазначено у спільній заяві.

Росія, згідно з документом, може готуватися до нових санкцій, Україна ж отримуватиме підтримку під час війни та після її завершення.

“Ми погодилися продовжити й посилити колективний тиск на Росію, зокрема шляхом запровадження відповідних обмежувальних заходів. Ми віддані підтримці відновлення та відбудови України й рішучі щодо готовності підтримувати Україну так довго, як це буде необхідно. Ми обговорили шляхи збільшення підтримки України з метою забезпечення її фінансових, матеріальних, безпекових і гуманітарних потреб”, – ідеться у документі.

Заява містить також засудження ядерних і ракетних програм КНДР нарівні з загарбницькою війною РФ, які є нині ключовими загрозами для миру та безпеки.

Серед інших дестабілізуючих чинників вони згадали повільні темпи відновлення після глобальної пандемії, кліматичні зміни, погіршення продовольчої та енергетичної безпеки.

Відтак ЄС та Південна Корея домовилися спільно працювати над вирішенням цих проблем і розширювати стратегічне співробітництво.

Раніше Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС запровадить санкції проти фірм із Китаю за допомогу Росії. Загалом 11-й пакет санкцій міститиме обмеження щодо понад 90 компаній із різних країн.

Своїми діями, зазначила фон дер Ляєн, ЄС має намір покласти край практиці ухилення РФ від санкцій. Обмеження буде запроваджено щодо компаній, які доведено постачають підсанкційні товари з ЄС до Росії через треті країни.

Також повідомлялося, що ЄС відмовився підключати російський банк до SWIFT навіть у межах зернової угоди.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

11

11

0

1

2

0

0

18Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *