“Критично важливо”: експерт-міжнародник пояснив, як вплинуть на Україну результати виборів до Європарламенту

У країнах ЄС відбулися вибори до Європейського парламенту. Попри вплив Кремля переважна більшість проросійських ультраправих політичних проєктів цього разу набрали відчутно менше голосів, аніж вони набирали на попередніх виборах. Однак є й декілька винятків, зокрема це Франція та Німеччина.

Про це у випуску OBOZ.Talk сказав експерт-міжнародник Тарас Жовтенко. За його словами, стратегічно ситуація для нового складу Європейського парламенту не є критичною.

“Проукраїнська Європейська народна партія, вона зберігає більшість, на другому місці, здається, йдуть лівоцентристи, з якими насправді Європейській народній партії буде набагато простіше домовитися, аніж з усіма іншими. Ну і, зрештою, саме це буде визначати стратегічний вектор роботи Європейського парламенту цього нового скликання”, – пояснив він.

Водночас експерт зазначив, що недооцінювати потрапляння до складу Європарламенту цих проросійських ультраправих теж не варто. Хоча вони й не зможуть стратегічно впливати на ті рішення, які будуть ухвалюватися, вони робитимуть абсолютно все для того, щоб максимально затягнути цей процес.

“Максимально ставити палиці в колеса, перешкоджати обговоренням, перешкоджати голосуванням, перешкоджати, зрештою, тій політичній логіці процесу, яка в принципі має відповідати роботі безпосередньо Європейського парламенту”, – сказав Жовтенко.

Він оцінив роботу російських спецслужб, які намагалися вплинути на ці вибори, на 3 з мінусом, враховуючи те, які можливості вони мали, й те, скільки обставин грало на руку їхній пропаганді.

“Я не скажу, що це повний провал, але це точно не успіх. І далі зрозуміло, що Кремль буде намагатися конвертувати ту ситуацію, яка склалася, на свою користь, і, відповідно, в перспективі він намагатиметься вплинути через своїх агентів впливу вже в складі Європейського парламенту нового на особливості його роботи, починаючи від роботи комітетів і закінчуючи стратегічно тими рішеннями, які будуть обговорюватися й ухвалюватися в майбутньому”, – прогнозує експерт.

Зокрема, Росія розганятиме тезу про те, що у Європі є нібито непопулярними провоєнні погляди та настрої. Так Кремль намагатиметься підштовхнути лідерів західного світу дистанціюватися від провоєнних та проукраїнських кроків. Відкритим залишається питання, наскільки це буде ефективно.

Як повідомляв OBOZ.UA:

– На виборах до Європейського парламенту, які завершилися 9 червня, перемагає проукраїнська Європейська народна партія (ЄНП). Вона здобуває близько 191 із 720 місць у новому скликанні ЄП.

– Ця партія будуватиме в Європарламенті міцний “центр” із чіткою проєвропейською та проукраїнською позицією, заявила провідна кандидатка на посаду президента Єврокомісії від ЄНП Урсула фон дер Ляєн.

– Водночас у Європарламенті може відбутися збільшення кількості євроскептиків-націоналістів, що, ймовірно, вплине й на Україну.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

2

1

0

2

0

0

00Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *