США готові до викликів на Південному Кавказі, зокрема, у Грузії. Вашингтон занепокоєний ухваленням грузинським парламентом закону про іноагентів, багато запитань викликає також процес його ухвалення.
Відео дня
І разом з іншими партнерами США вже продемонстрували своє занепокоєння діями грузинської влади у зворотньому від демократії напрямку – і у Вашингтоні не виключають нових заходів проти Тбілісі. Про це у ході бесіди про зовнішню політику США в Інституті Брукінгса заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.
За його словами, США вживатимуть нових заходів проти влади Грузії через ухвалення скандального закону “Про прозорість іноземного впливу”. Деякі дії задля донесення до грузинської влади занепокоєння таким кроком назад від демократії та європейського напрямку розвитку США та союзники вже зробили раніше. Демократичні західні країни, зокрема, стурбовані не лише змістом згаданого закону, що є практично калькою з відповідного російського закону “про іноагентів”, а й тим, як його було ухвалено.
“І я думаю, що ви, швидше за все, побачите більше таких заходів. Вважаю, що це явно суперечить європейському напрямку, який хоче обрати Грузія, та який, очевидно, хоче обрати більшість грузинського народу”, – заявив Блінкен.
Він зазначив, що США готові до викликів на Південному Кавказі, “зокрема до деяких з тих”, що стосуються Грузії.
Нагадаємо, 28 травня парламент Грузії остаточно затвердив аналогічний російському “закон про іноагентів”. Депутати подолали вето, накладене на законопроєкт президенткою Саломе Зурабішвілі після велелюдних протестів грузинів через ухвалення цього закону.
Вже 3 червня спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав цей закон.
На цьому грузинська влада не спинилася: 28 червня провладна більшість у грузинському парламенті у першому читанні ухвалила ще один “клон” з російських законодавчих ініціатив: законопроект “Про сімейні цінності та захист неповнолітніх”. Окремо “у прискореному читанні” були ухвалені поправки до 18 законів, що обмежують права ЛГБТ.
Як і “закон про іноагентів”, “закон про сімейні цінності” списано з аналогічного закону Росії. Зокрема, законопроєкт вводить заборону на зміну статі, усиновлення та опіку над неповнолітніми для одностатевих пар, а також на проведення зборів, спрямованих на “популяризацію одностатевих шлюбів, зміну статі, усиновлення дітей одностатевою парою”.
У підсумку на останні події у Грузії відреагували в ЄС. У підсумковому документі саміту Євросоюзу європейські політики висловили “серйозне занепокоєння” у зв’язку з останніми подіями в Грузії. У документі зазначено, що останні законодавчі ініціативи та утиски громадян й активістів ведуть до фактичної зупинки процесу вступу до Європейського Союзу.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
8
8
1
8
0
0
10Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com