Бразилія може відмовитися від членства в МКС через ордер на арешт Путіна

У Бразилії розглядають можливість виходу держави з Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі, який видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна. Його, нагадаємо, підозрюють у скоєнні міжнародного злочину – незаконному примусовому переміщенні українських дітей.

Відео дня

Відповідну заяву у середу, 13 вересня, зробив міністр юстиції та громадської безпеки Бразилії Флавіо Діно після обговорень того, чи буде Путін заарештований на території цієї держави. Про це пише газета Correio Braziliense.

Діно зазначив, що низка “важливих” країн не приєдналися до МКС. Через це і Бразилія може переглянути своє ставлення до цієї угоди.

“Президент Лула да Сілва правильно попередив, що існує дисбаланс, коли одні країни дотримуються юрисдикції Міжнародного кримінального суду, а інші – ні, наприклад Сполучені Штати, Китай та інші важливі країни. Це говорить про те, що в якийсь момент бразильська дипломатія може переглянути свою прихильність до цієї угоди, оскільки такої рівності між націями не було. Це було попередження, яке зробив президент. Звичайно, бразильська дипломатія знатиме, як це оцінити”, – сказав політик. 

За його словами, Міжнародний кримінальний суд “належить деяким країнам, а не всім”. Такий “дисбаланс” може призвести до нав’язування волі одних країн іншим.

Міністр також додав, що всі країни, що входять до складу Організації Об’єднаних Націй (ООН), повинні переглянути Римський статут, який постановив створити суду, щоб досягти рівності.

Нагадаємо, що всі країни, які ратифікували Римський статут, відповідно до ордера Міжнародного кримінального суду зобов’язані затримати президента Росії Володимира Путіна, якщо той опиниться на їхній території.

Бразилія, як і багато інших держав, підписала і ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

– Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва заявив, що російського диктатора Володимира Путіна запрошено на саміт G20 у Ріо-де-Жанейро в 2024 році. При цьому він зазначив, що кремлівського воєнного злочинця не заарештовуватимуть у разі приїзду до Бразилії.

– Проте вже незабаром Лула да Сілва змінив свою позицію щодо можливості арешту Путіна. Він заявив, що це вирішуватимуть суди, а не бразильський уряд чи парламент.

Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!

4

0

4

0

0

0

2

37Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *