Ꙭ Читать Богдан Петренко: Скрєпи війни та російська єдність | ✰ Новости Украины
Главная » Богдан Петренко: Скрєпи війни та російська єдність

Богдан Петренко: Скрєпи війни та російська єдність

Російська соціологічна служба – ВЦИОМ до дня народної єдності (а з цим видно величезні проблеми у РФ) підготувала соціологічне опитування: що і як єднає росіян.

Власне, нічого нового в цьому опитуванні не було. Хоча я очікував трохи, що серед головних цінностей будуть духовність чи православіє (зважаючи на те, що 75% росіян вважають себе православних). Але цього не трапилось. Я вже не говорю про економічні чи наукові досягнення. Росіяни далекі від цього. Їх поєднують скрєпи війни. Війни в різних іпостасях і вимірах.

Три головних події, що єднають росіян – Велика вітчизняна війна (63%) та анексія Криму (12%) і, як не дивно – Велика жовтнева соціалістична революція (8%), яка потім породила громадянську війну. Головні пісні в Російській Федерації, після гімну, — "Дєнь Пабєди" (8%), "Катюша" (7%) і "Священная вайна" (3%).

І щоб добити вас остаточно. Найголовнішою книгою, що єднає росіян – це "Війна і мир" Льва Толстого (11%).

Коло замкнулось. Тому, грузинська, українська і сирійська військові кампанії – це не останні війни, в яких братимуть участь росіяни. І не важливо в як – у формі російської армії чи у формі "іхтамнєтов". Пересічні росіяни, на відміну від ОБСЄ, чудово розуміють, хто стоїть за "зеленими чоловічками" без розпізнавальних знаків. І навіть нескінченний потік "двохсотих" не спроможний буде зупинити сформовану систему цінностей. І вже не важливо, в яких умовах житимуть мешканці Нижнього чи Великого Новгорода. Бо якщо вони житимуть в умовах війни, вони відчуватимуть більше єднання одне з одним, ніж якщо вони житимуть в розвинутій країні.

Кремль став заручником тієї моделі, яку ж самі нав’язав росіянам. Різні національності, різні умови проживання, різні можливості. Не знайшовши нічого раціональнішого, він пішов шляхом Російської Імперії, поєднуючи нації страхом. І відтепер сам буде змушений діяти в межах цієї моделі – моделі постійних воєн, постійних жертв і безкінечності сліз матерів та дружин. Які виявляються не розчинником, а цементом цих самих скрєп війни. Бо в голові росіян до цього часу існує "добрий цар" та злі поганці. Та і вбивають російських солдат, на їх думку, не ті, хто починають війни в Кремлі, а "поганці", в чиї землі вриваються російські танки.

Власне, росіяни показали світові свою головну скрепу. І головне, у них так і не трапився когнітивних дисонанс через те, що поняття "руський мир" стало синонімом слову "війна".

Источник: obozrevatel.com

Читайте также: Сводки событий от ополчения.
Новости Украины.

No votes yet.
Please wait...
Читайте также: Последние новости Украины.

О INFBusiness

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*