Зеленський зустрівся з високопосадовцями Ради Європи: про що домовились. Фото і відео

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич та головуючою в Комітеті міністрів Ради Європи міністеркою закордонних справ Ліхтенштейну Домінік Гаслер, які перебувають з візитом у нашій країні. Серед іншого співрозмовники обговорили посилення співпраці України та Ради Європи.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента. “Провів зустріч із генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич і головуючою в Комітеті міністрів Ради Європи, міністеркою закордонних справ Ліхтенштейну Домінік Гаслер”, – зазначив Зеленський у своєму Telegram-каналі.

Він також відзначив важливість створення під егідою Ради Європи Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації, та відкриття сьогодні відповідного офісу в Києві.

“Цінуємо рішення Ради Європи щодо заснування Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України, і відкриття сьогодні його Офісу в Києві. Дякую за значний прогрес на шляху до того, щоб Реєстр збитків почав ефективно функціонувати. Важливо, що вже скоро українці зможуть подавати відповідні заяви безпосередньо в Києві”, – сказав глава держави.

Співбесідники обговорили питання посилення співпраці України та Ради Європи у створенні спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності винних у злочині агресії проти Української держави, зокрема в межах відповідної Core Group, до якої вже увійшли понад 40 держав.

Окрім того, президент розповів Марії Пейчинович-Бурич і Домінік Гаслер про зусилля та ініціативи України щодо повернення незаконно депортованих Росією українських дітей. Сторони також домовилися активізувати співпрацю щодо створення відповідного міжнародно-правового інструменту.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський прокоментував масовану російську атаку на Україну зранку 22 березня. Він зауважив, що цілі цього удару російських терористів є вкрай чіткими для всього світу: це електростанції та мережі енергопостачання, гребля гідроелектростанції, звичайні житлові будинки та навіть тролейбуси.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

36

36

2

5

2

1

10Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *