Зеленський закликав депутатів легалізувати в Україні медичний канабіс

Президент України Володимир Зеленський закликав депутатів Верховної Ради легалізувати в Україні медичний канабіс, що використовується для виготовлення знеболювальних препаратів. Глава держави переконаний, що це необхідно зробити, аби дати можливість громадянам нашої держави не страждати від болю і травм, спричинених війною.

Відео дня

З таким закликом Зеленський виступив під час виступу у Верховній Раді з нагоди Дня Конституції України, пише “Громадське”. Президент також підкреслив, що держава має сконцентрувати зусилля на будівництві реабілітаційних центрів та впровадженні передових досягнень у галузях ментального та фізичного зцілення.

Виступаючи з трибуни Верховної Ради під час урочистого засідання з нагоди Дня Конституції 28 червня, Зеленський закликав народних депутатів підтримати законопроєкт про легалізацію в Україні медичного канабісу.

“Ми маємо нарешті чесно легалізувати для всіх, хто цього потребує, ліки на основі канабісу, відповідні наукові дослідження та контрольоване українське виробництво”, — наголосив він.

Глава держави підкреслив: це рішення дозволить полегшити страждання від болю, стресу та спричинених війною травм тим громадянам, які постраждали від російської агресії.

Також президент заявив, що Україна має створити найсильнішу в Європі галузь ментальної та фізичної реабілітації.

“Це стосується як будівництва реабілітаційних центрів, так і підготовки відповідних кадрів… Усі найкращі світові практики, найбільш ефективні політики, рішення, якими б складними чи незвичними вони не були, мають бути застосовані в Україні”, — наголосив Зеленський.

Тема легалізації медичного канабісу (або марихуани) в Україні стала вкрай резонансною. Супротивники легалізації цього психоактивного засобу, який видобувається з рослин коноплі, помилково вважають, що йдеться ледь не про легалізацію наркотиків.

Насправді ж фахівці розрізняють дві основні активні речовини канабісу: канабідіол (КБД) та тетрагідроканабінол (ТГК). Їхнє співвідношення визначає властивості різних видів марихуани.

“ТГК стимулює нервову діяльність і може викликати психоактивні побічні ефекти чи так зване відчуття кайфу. КБД ж навпаки має заспокійливі властивості. Саме канабіс із високим вмістом КБД і низьким вмістом ТГК використовують у медичних цілях: він не викликає “дивних відчуттів” і звикання, а натомість розслабляє м’язи, полегшує біль та допомагає заснути”, – пише “Громадське”.

Препарати на основі медичного канабісу використовують для зменшення больових відчуттів, спазмів і судом м’язів, лікування анорексії, ПТСР та тривожних розладів. Також такі препарати використовують у лікуванні окремих типів епілепсії, глаукоми, псоріазу, паркінсонізму, розсіяного склерозу. Ці ліки полегшують біль важкохворим та паліативним хворим, зокрема пацієнтам з онкозахворюваннями та пацієнтам із ВІЛ.

Ще у 2021 році згідно з постановою Кабінету міністрів України з переліку заборонених для обігу в нашій державі виключили кілька речовин на основі канабісу. Ліки з них застосовують для полегшення побічних реакцій після хімієтерапії. Втім рішення виявилося половинчастим: воно полегшило життя невеликій кількості людей, бо часто вони потребують комбінування з іншими речовинами, що досі вважаються забороненими.

Нагадаємо, 10 червня 2022 року за ініціативи прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, до парламенту було внесено  законопроєкт про легалізацію медичного канабісу.

Попередня спроба розгляду законопроєкту, що надавав хворим доступ до медичного канабісу в Україні та регулював його обіг була здійснена влітку 2021-го. Тоді депутати провалили голосування: за законопроєкт проголосували лише 184 народних обранці. У підсумку його не повернули на повторне перше читання і відправили на доопрацювання. 

Раніше OBOZREVATEL розібрався в перевагах і небезпеках декриміналізації марихуани, оскільки прихильники легалізації медичного канабісу нагадують про два мільйони хворих, які потребують ефективного знеболювання. Противники ж заявляють про загрозливу небезпеку – мовляв, Україна перетвориться на країну наркоманів. Проте ще рік тому марихуана могла полегшити перебіг захворювання в Україні для близько 2 мільйонів людей.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

7

3

7

4

3

0

2

86Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *