Зеленський прибув до США і виступить на Генасамблеї ООН: які питання стануть ключовими та чого чекати Україні

Президент України Володимир Зеленський прибув із візитом до США, де планує виступити на Генеральній асамблеї Організації Об’єднаних Націй, яка триватиме 19-21 вересня. Там відбудуться дебати, однією з тем яких буде притягнення Росії до відповідальності за агресію проти української держави та воєнні злочини.

Окрім того, український лідер має відвідати засідання Ради безпеки ООН, а також зустрітися зі світовими лідерами, зокрема з американським колегою Джо Байденом. OBOZREVATEL розповідає, що про це відомо та які очікування покладають на візит Зеленського до США (щоб переглянути фото й відео, доскрольте новину до кінця).

Дебати на Генасамблеї ООН

Зауважимо, що в Нью-Йорку стартувала вже 78-та сесія Генеральної Асамблеї ООН. Очікується, що в штаб-квартирі організації в США зберуться понад 140 глав держав та урядів.

Відео дня

Згідно з графіком, тиждень дебатів присвячено темі “Відновлення довіри та глобальної солідарності: прискорення дій щодо порядку денного до 2030 року та його цілей сталого розвитку для забезпечення миру, процвітання, прогресу та стійкості для всіх”. Ще однією темою стане притягнення держави-терориста РФ до юридичної відповідальності за агресію проти України та воєнні злочини.

У перший день дебатів із трибуни виступатимуть близько 40 президентів, зокрема лідер США Джо Байден, Польщі – Анджей Дуда, Туреччини – Реджеп Таїп Ердоган, Бразилії – Лула да Сілва, Чехії – Петр Павел та інші.

Згідно з розкладом, український лідер Володимир Зеленський виступатиме чотирнадцятим, у першій половині вівторка. До нього матиме слово Байден, а після – канцлер Німеччини Олаф Шольц і премʼєр Японії Фуміо Кісіда.

Ще перед своїм виступом президент України закликав виключити Росію із Ради Безпеки.

Про що говоритиме Зеленський

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк розповів, що на майданчику ООН президент відстоюватиме необхідність якнайшвидшої перемоги над Росією. А також пояснюватиме, чому війна повинна мати справедливий кінець і чому допомога Україні – це внесок у стабільність та відновлення міжнародного права.

Крім того, він хоче донести світовим лідерам, що “закінчення війни можна прискорити, якщо буде достатня кількість зброї для України”.

Інший представник президента Ігор Жовква ще в серпні вказував, що Зеленський в ООН говоритиме про формулу миру, спеціальний трибунал для РФ і механізм відшкодування збитків від війни. За його словами, візит все одно буде присвячений зустрічам щодо так званої формули миру.

Видання LB.ua із посиланням на джерела в дипломатичних колах пише, що в Нью-Йорку Зеленський не представлятиме “формулу миру”, натомість просуватиме її та інформуватиме країни про виконання окремих пунктів. Водночас українська сторона має намір розширити географію, запросивши певну кількість держав доєднатися до мирної ініціативи президента.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця пояснював важливість того, що президент України у списку спікерів на Генасамблеї стоїть у першій половині першого дня. На його думку, це “відображає те місце й значення, яке займає Україна у глобальних питаннях”.

Чого очікувати від дебатів і зустрічей

Минулого тижня високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що під час Генасамблеї ООН Європейський Союз висловить свою тверду підтримку України та знову наголосить на необхідності проведення реформ у Раді безпеки, рішення якої блокуються Росією. На його думку, цей крок допоможе зробити Радбез більш представницькою організацією для відображення змін, що відбулися у світі.

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц натомість зазначив, що на сесії в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку представники країн-учасниць знову порушать питання кривавої агресії, яку продовжує Москва. Відомо, що в межах заходу німецький політик зустрінеться із президентом України Володимиром Зеленським. Попередньо, вони проведуть переговори щодо подальшої допомоги ЗСУ, зокрема, далекобійних ракет Taurus.

За даними видання The Washington Post, на черговій сесії Генасамблеї, президенти США та України можуть зіткнутися з опозицією лідерів країн так званого Глобального Півдня. Зазначається, мовляв, багато з цих країн досі підтримують економічні та дипломатичні зв’язки з Кремлем, а тому не підтримують антиросійських санкцій та хочуть лише якнайшвидшого закінчення війни шляхом негайних переговорів із Москвою й не готові підтримати Київ.

Політичний експерт та керівник Центру громадської аналітики “Вежа” Валерій Клочок у коментарі “24 каналу” вказав: попри це, 19-21 вересня багато чого визначатиметься для України. Чи не найважливішими, вважає він, можуть стати двосторонні зустрічі Володимира Зеленського. Зокрема, президент обговорюватиме постачання далекобійних ракет ATACMS із Джо Байденом, військову допомогу від Ізраїлю – із Беньяміном Нетаньягу, а ще “формулу миру” з лідерами країн Глобального Півдня, які досі зберігають нейтралітет.

На переконання експерта, успіхи ЗСУ на фронті можуть значно посилити позиції України. Саме це, ймовірно, матиме безпосередній вплив на рішення про надання тих же ракет. Водночас на Генасамблеї ООН можуть оголосити і так званий мирний план для нашої країни. Хоча наразі немає жодних деталей, Клочок припустив, що йтиметься про досягнуті домовленості під час самітів у Копенгагені та Джидді.

“Звісно, це все лягає в канву підготовки фінального документа про мир в Україні. На яких умовах? Ми прагнемо, щоб на наших“, – відкреслив він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, паралельно з цими подіями Міжнародний суд ООН розглядає другу справу за позовом України проти РФ – щодо конвенції про геноцид. Слухання в цьому процесі відновилися 18 вересня, він безпрецедентний тим, що в ньому беруть участь 34 країни й він загрожує великими наслідками.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!

23

23

11

11

4

1

6

13Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *