“Україна зневажає колонізаторський погляд на світ”: Зеленський звернувся до учасників третього Саміту за демократію. Відео

Ми зневажаємо колонізаторський погляд на світ. Саме він розподіляє нації між так званими великими державами чи геополітичними полюсами.

З такими словами президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників третього Саміту за демократію. Виступ він в середу, 20 березня, опублікував у своєму Telegram-каналі.

“Україна не ділить світ на великих і малих. На тих, хто нібито більше заслуговує на увагу і хто нібито менше. Кожна нація має значення”, – підкреслив очільник держави.

Президент зазначив, що прагнучи до справедливого завершення злочинної російської війни проти українського народу, потрібно дати кожній нації впевненість, що її безпека буде непорушною. На його думку, це стане можливим, коли Україна завершить цю війну не на умовах агресора і не на нав’язаних нам умовах, а на умовах нації, на яку напали.

“Світ тепер робить більше ставок на силу, а не на правила. Втім, сила й правила не є взаємовиключними. Це не “або те, або інше”. Без сили, що карає за порушення правил, правила не бувають дієвими. А без правил, які обмежують силу, сила божеволіє. І саме це сталося, зокрема, із Росією. Потрібна рівновага між силою та правилами. Саме таку рівновагу пропонує Україна. У цьому – сенс нашої Формули миру”, – зазначив Зеленський.

Президент також наголосив, що наразі немає сенсу окремо зосереджуватися на описі того, якою крихкою є глобальна ситуація. Всі розуміють її реальний стан. На думку очільника держави, ключові стовпи сучасного світу, заснованого на правилах, на жаль, послаблені, якщо не зламані.

“Зараз ми готуємо інавгураційний Глобальний саміт миру у Швейцарії. Я запрошую до участі всіх. Всіх, хто поважає міжнародний порядок, заснований на правилах. Кожен голос важливий. Мир може бути надійним. Але для цього країни світу мають бути співтворцями надійності”, – резюмував свій виступ Володимир Зеленський.

Як писав OBOZ.UA:

– Володимир Зеленський 20 березня зателефонував прем’єр-міністру Індії Нарендрі Моді. Вони обговорили двосторонні відносини, у тому числі зустріч команд і засідання Міжурядової українсько-індійської комісії зі співробітництва найближчим часом у Делі.

– 18 березня президент провів телефонну розмову з головою Індонезії Прабово Субіанто. Представників Джакарти запросили взяти участь у Саміті миру, який організовує наша країна.

– Президент України анонсував нові угоди з партнерами щодо безпеки. Також наша країна здійснюватиме нові кроки щодо притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

18

18

7

7

4

1

310Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *