Україна завжди буде частиною спільного європейського дому – Зеленський

Процес переговорів України для вступу до Європейського союзу буде не простим, проте історично Київ вже визначився. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 17 грудня.

– Ми маємо рішення Європейської ради, заради якого працювали увесь рік, – рішення про відкриття переговорів щодо членства. Ближчими днями офіційно започаткуємо з Єврокомісією процес оцінки українського законодавства на відповідність законодавству Євросоюзу – процес скринінгу. Готуємось і до роботи щодо переговорної рамки для України – очікуємо її навесні. Процес переговорів буде непростим, але головне, що історично ми визначились: Україна завжди буде частиною нашого спільного європейського дому. І я дякую усім, хто допомагає наближати необхідні європейські рішення, – усім, хто долучився: і політикам, і громадським лідерам, і народам різних країн, які однаково вірять в нас, в Україну і в Європу, – сказав Президент.

Володимир Зеленський наголосив, що ми продовжуємо активно працювати й заради того, щоб наступний рік був і з достатніми програмами фінансової підтримки України. Це стосується і двосторонніх програм з державами-партнерами, і програм на рівні Євросоюзу, і процесу використання та конфіскації російських активів, які заморожені в різних юрисдикціях.

– І це питання про заморожені активи, було одним з тих дуже важливих рішень, що обговорювалися на перемовинах на тижні. Зокрема, у Сполучених Штатах Америки. Зокрема, країни «Сімки» можуть продемонструвати своє лідерство – активи держави-терориста та пов’язаних з нею осіб мають бути направлені на підтримку України, для захисту життя і людей від російського терору. Це буде справедливо. І вже готуємо необхідні контури рішень, – зауважив гарант.

14 грудня стартував перший день саміту лідерів країн ЄС у Брюсселі. Планували, що на ньому розглянуть зокрема політику розширення Євросоюзу та підтримку України. Угорщина обіцяла, що блокуватиме як продовження фінансової допомоги Україні, так і початок переговорів щодо її членства в ЄС.

Однак Європейська рада ухвалила рішення розпочати переговори про вступ України в ЄС. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який був проти початку переговорів з Україною про членство, не брав участі в ухваленні рішення, покинувши залу під час голосування.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *