Україна стала асоційованою учасницею Тримор‘я, яке об’єднує 13 країн ЄС

Україна стала асоційованою учасницею Тримор‘я, яке об’єднує 13 країн ЄС

Фото: facebook.com/klausiohannis

Україна та Молдова стали асоційованими державами-учасницями ініціативи Тримор‘я. Про це повідомив президент Румунії Клаус Йоганніс після саміту в Бухаресті.

– Цей саміт також ознаменував ще одну першість, а саме розширення Ініціативи шляхом включення Греції як країни-учасниці, яка, таким чином, стає 13-м повноправним членом, а Республіка Молдова та Україна отримали, завдяки зусиллям Румунії, якість асоційованої держави-учасниці I3M, що дозволить їм брати участь у всіх інструментах Ініціативи та зацікавлених зустрічах, а також отримувати інвестиції для стратегічних проєктів взаємозв’язку, — написав він у своєму фейсбуці.

Перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко розповіла на своїй сторінці, що кожен із виступів президентів на саміті у Румунії були про Україну. 

Україна закликала прибрати барʼєри для експорту українського зерна та інших культур. Зокрема, на саміті по відеозв’язку виступив президент України Володимир Зеленський. У своєму зверненні до учасників саміту Триморʼя він завив, що “обмеження проти українського експорту зараз – це масштабування руйнації, якої завдають російські терористи”.

Ініціатива трьох морів, або Тримор’я, об’єднує 13 країн Європейського Союзу (Австрію, Чехію, Словаччину, Польщу, Угорщину, Румунію, Болгарію, Латвію, Литву, Естонію, Словенію, Хорватію та Грецію), розташованих поблизу Балтійського, Чорного й Адріатичного морів. Перший саміт відбувся у 2016 році. На сьомому саміті у 2022 році Україна отримала статус партнера-учасника Тримор’я.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *