Олександр Кірш: Для Перемоги: терміново достукатись до американських євреїв — Блоги | OBOZ.UA

Чому Сполучені Штати (й Велика Британія!) захищають Ізраїль так, як ніколи не захищатимуть Україну, — й навіть не роблять з цього таємниці?

Здавалося б: Ізраїль не є членом НАТО й, мабуть, ніколи їм не буде; його договір зі Штатами, скоріш, надає їм право захищати Ізраїль, але фактично не зобов’язує до цього; до того ж, стосунки американського президента й діючого ізраїльського прем’єра — далеко не найкращі. Але ж захищають — як себе!

Справа у величезній єврейській діаспорі в Америці (щодо кількості євреїв в США Вікіпедія відповідає чисто єврейською: чи то 5 млн, чи то 8 — на кшталт “а скільки вам треба?”, але цифра в будь-якому разі є співставною з Ізраїлем, де саме євреїв менш за 7 млн).

І це не просто діаспора — це наймогутніше, найвпливовіше з усіх американських лоббі, якого слухається влада незалежно від її партійності — і в адміністрації будь-якого президента США, і в Конгресі, і на місцях практично в кожному штаті.

Україна має зробити все, щоб ця діаспора сприймала нашу країну майже так само, як Ізраїль, і для цього є всі передумови.

Я навіть не про історію, хоча замало хто зробив стільки ж для формування єврейської держави, як одесит Володимир/Зєев Жаботинський чи киянка Голда Меїр.

Я про сучасність. От, приміром, згадую своє останнє — невдале — балотування до Верховної Ради. Всі перші три місця на окрузі в Харкові зайняли етнічні євреї, включаючи мене — діючого на той час депутата. При цьому тоді, влітку 2019-го, мером був єврей, прем’єром ще теж був єврей (колишній спікер ВР), та й президентом вже теж став єврей.

Чи є в світі країни, де подібне можливо? Так, Ізраїль, а крім нього? Ну, час від часу, може, Штати, які ще??? Та й взагалі від радянського антисемітизму в сучасній Україні не залишилось анічого. Але чи багато про політичне, культурне, інше різноманітне життя українських євреїв знає єврейська діаспора в Америці?

В нас купа єврейських організацій, та немає жодної, яка б про “єврейську Украіну” розповідала світові, надавала відповідну інформацію — зокрема, Сполученим Штатам. Щоб тамтешня єврейська діаспора знала: ми — як вони, тож нехай допомагають нам так, як Ізраїлю. Якщо “місцеві” євреї скажуть, їх слухатимуться і Байден, і Трамп.

Але хто на ТБ або Ютюбі, на сайтах працює в нас на єврейську діаспору в США? Та ще й англійською, не кажу вже про ідиш! А от американські євреї все, що почули б цією євр[оп]ейською мовою, сприймали б дуже близько до серця.

Наша Перемога залежить від Штатів, Штати — від своїх євреїв, а поведінка тих — значною мірою від інформації, яку вони від нас отримують. Тож треба попрацювати. Близький Схід нагадав.

Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням…123

123

4

9

19

1

630Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *