Німеччина має повернути собі лідерство на континенті у підтримці України, – Порошенко

Петро Порошенко, який взяв участь у Конгресі Християнсько-демократичного союзу Німеччини в Берліні, в інтерв’ю журналістам за підсумками візиту сказав: зараз вирішується подальше майбутнє не тільки України чи Німеччини, а й всього Євросоюзу, всього світу.

Про це повідомила пресслужба партії “Європейська солідарність”.

“Тут і зараз вирішуються виклики Європи, виклики світу, в значній мірі підтримка ЄС, підтримка НАТО для України. Тому Україна має бути тут”, – говорить п’ятий президент.

За ці дні він провів низку зустрічей із впливовими європейськими політиками – з головою комітету у закордонних справах Бундестагу Міхаелем Ротом, президентом Європейської народної партії Манфредом Вебером, заступником Голови фракції ХДС, Головою делегації ФРН у ПА НАТО Йоганном Вадефулем та речником із закордонних справ фракції Юргеном Хардтом, Головою Мюнхенської безпекової конференції та колишнім дипломатичним радником Канцлера ФРН Крістофером Хойсгеном, а також із Головою ХДС Фрідріхом Мерцом.

“Фрідріх Мерц має великі шанси наступного року стати канцлером Німеччини. Ми чули його надихаючу промову щодо пріоритетності України для майбутнього Німеччини, для майбутнього Європи. Це саме ті слова, яких сьогодні потребує Україна. Я переконаний, що після виборів і в Європарламент, і в Бундестаг це будуть не тільки правильні меседжи, але і правильні дії”, – вважає Порошенко.

“Ми говорили про те, що Німеччина має повернути собі лідерство на континенті у підтримці України. Це має бути і гуманітарна підтримка, й інвестиційна підтримка. Але в першу чергу підтримка безпеки, постачання зброї. “Таурус” – німецькі високоточні, далекобійні ракети будуть гідною відповіддю на атаки росіян по об’єктах критичної інфраструктури України. Путін тричі подумає, бо буде знати, що відповідь України буде жорстокою і невідворотною”, – пояснює Порошенко.

“Позиція, нібито постачання “Таурусу” Україні є втягуванням Німеччини у війну – це абсолютно російський наратив в стилі Чемберлена 1938 року, який сказав, що він привіз мир з Німеччини, а насправді втягнув континент в жахливу, найкривавішу у ХХ столітті війну. Нам треба ретельно вивчити уроки історії, і саме про це я говорив. Це питання буде вирішено – я в цьому не маю жодного сумніву. Але кожен місяць відтермінування коштує Україні життів українських солдат, українських цивільних. Тому сьогодні моє місце тут і тому сьогодні ми наполегливо працюємо”, – зазначає п’ятий президент.

“Я також хочу переконати всіх європейців, всіх німців, що неможливо досягнути сталого, надійного миру і безпекової ситуації на континенті без членства України в НАТО. Якщо хтось хоче миру – він має запросити Україну в НАТО. Якщо хтось хоче зупинити Росію (а швидше, ефективніше і врешті-решт дешевше зупинити їх в Україні, не дати їм просунутися в Європу), єдиний спосіб для цього – запрошення в НАТО”, – вважає Петро Порошенко.

“Я хочу, щоб християнські демократи прийняли резолюцію у вигляді звернення щодо запрошення України в НАТО. Спробували, незважаючи на жаркі дискусії із соціал-демократами у Бундестазі, провести це як резолюцію парламенту Німеччини і зробити це до саміту НАТО у Вашингтоні в липні поточного року”, – пояснює Порошенко.

“Мій основний меседж, який дуже сподобався нашим друзям і партнерам з Німеччини – давайте разом здивуємо Путіна, давайте разом не піддамося на його шантаж, давайте разом продемонструємо, що Європа здатна приймати відповідальні рішення”, – наголосив Порошенко.

1

0

0

1

0

0

00Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *