Кулеба назвав основну мету України на Саміті миру у Швейцарії: у гру вступив Китай

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що принцип територіальної цілісності має лежати в основі будь-якого плану врегулювання у війні. За його словами, саме з цього питання Україна зараз веде переговори з Китаєм.

Глава дипломатичного відомства наголосив, що Україна перебуває в активному діалозі з Китаєм щодо бачення шляхів досягнення миру. Про це Кулеба розповів в інтерв’ю “Укрінформу”.

Міністр зазначив, що зараз Київ намагається переконати Пекін у тому, що принцип територіальної цілісності є фундаментальним. Також Кулеба наголосив, що саме цей принцип має лежати в основі будь-якого плану врегулювання.

“Ми переконані, що саме Формула миру є тією основою, яка дає можливість просуватися до справедливого миру, заснованому на принципі територіальної цілісності та поваги до Статуту ООН”, – сказав глава МЗС.

Він пояснив, що зараз між Україною та Китаєм продовжується активний діалог на цю тему. Київ відповів публічно на китайську позицію, а цього тижня в Пекіні відбулися перші за багато років політичні консультації між міністерствами закордонних справ двох країн.

“Ми також переконані, що участь Китаю в Саміті миру була б правильним кроком, який наблизив би мир і продемонстрував дійсно збалансовану позицію Пекіна щодо російсько-української війни”, – заявив Кулеба.

Раніше повідомлялося, що на Саміті миру у Швейцарії, який запланований на 15-16 червня, важливо показати, що весь світ підтримує закінчення війни в Україні. Президент Володимир Зеленський закликав не дати Росії завадити цьому.

Нагадаємо, наприкінці травня Китай офіційно заявив, що не братиме участі у Глобальному саміті миру. Мовляв, його проведення не відповідає вимогам Пекіна про те, що у конференції має брати участь представник країни-агресора Росії.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

7

6

7

4

3

0

20Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *