Конгрес США повернувся з канікул: озвучено ймовірний термін ухвалення рішення стосовно допомоги Україні

Міжпартійні баталії у США, пов’язані з виборами президента, надовго паралізували роботу Конгресу США, який не зміг ухвалити закон про надання Україні військової допомоги, як просила адміністрація Джо Байдена. Республіканці наполягають, що виділення багатомільярдного пакету має відбутися одночасно з посиленням боротьби з нелегальною імміграцією на південному кордоні країни. Демократи – проти.

Відео дня

На сьогодні тривають консультації. Кожен гне свою лінію, адже вважає, що час та запас міцності в України триматися проти Росії та чекати на таку необхідну допомогу ще є.

Саме найближчі кілька тижнів визначать, чи вдасться переломити ситуацію, яка зайшла у глухий кут та може призвести до негативних наслідків для всіх. Час для ухвалення рішення закінчується.

Про те, яким чином розвивається ситуація навколо виділення багатомільярдного пакету допомоги для України, – у матеріалі OBOZ.UA.

Для України все може вирішитися в лютому

З часу, коли українське питання допомоги так і не змогло отримати позитивного рішення, демократи та республіканці все-таки намагалися знайти порозуміння. Але в такий спосіб, аби передусім особисто виграти від можливого договору. Адже головний приз для тих та інших все ж не скальп російського диктатора Путіна, а перемога на президентських виборах.

Звісно, за такого розвитку подій ні про який мирний договір між двома сторонами поки йтися не може. Кожен тисне своє та бажає бути переможцем у очах рідного електорату. А що ж Україна? Та хай тримається та чекає!

Дещо про те, як саме буде розвиватися протистояння найближчим часом, у інтерв’ю для американських ЗМІ розповів спікер Палати представників Конгресу США республіканець Майк Джонсон.

Звісно, він вкотре заявив, що адміністрації Байдена необхідно зробити реальні кроки з охорони кордону з Мексикою, а також пояснити стратегію щодо України, тобто погодитися на раніше озвучені вимоги республіканців. За його словами, важливо також визначити мету фінансової та військової підтримки, яка надається українській владі.

Але цікаве було інше. На питання про те, чи досягне Конгрес і Білий дім домовленості до лютого, Майк Джонсон відповів спочатку традиційне – що перш ніж забезпечити безпеку третьої країни, необхідно забезпечити безпеку США. А потім додав, що під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським він обговорював питання виділення допомоги.

За словами Джонсона, Зеленський сказав на зустрічі, що він може отримати додаткове фінансування в лютому 2024 року.

“Він не потребував цього в грудні, як натякав Білий дім”, – заявив Джонсон.

Тобто лідер республіканців у Конгресі зазначив часовий проміжок, до якого американський істеблішмент, на його погляд, певною мірою мав та має можливість погратися у внутрішнє протистояння, аби не поставити Україну на краю прірви. Але після настання часу Х потрібно буде прийти до певного рішення. Бо, з одного боку, демократи не хочуть показати, що їм байдужі проблеми кордону рідної країни, а республіканці не хочуть, щоб їх звинуватили у грі на Путіна та втраті України.

Це підтверджує і колишній командувач військами США в Європі генерал-лейтенант у відставці Бен Годжес. Він вважає, що питання фінансування допомоги Україні з боку США може вирішитися до лютого 2024 року або на його початку.

Угоди про кордон ще немає, але позитив уже є

Те, що позитивні зрушення у домовленостях між республіканцями та демократами все ж відбуваються, підтверджують і американські ЗМІ. Повідомляється, що певний прогрес щодо дискусійного питання міграційної політики країни таки досягнуто. Нібито навіть текст угоди може бути опубліковано вже найближчим часом. Звісно, таким чином з’являється і шанс на розблокування Конгресом мільярдів для України. Та завжди є “але”. Майк Джонсон зазначає, що республіканці в Палаті представників “хочуть угоди”, але також прагнуть виконання їхніх вимог. Тому поки говорити про якесь остаточне рішення зарано.

Не поділяє оптимізм і головний представник Демократичної партії на переговорах стосовно угоди сенатор Кріс Мерфі. За його словами, відновлені переговори щодо кордону і розблокування допомоги Україні все ще не привели до погодження між сторонами, але усі розуміють необхідність вирішення питання.

Тому “анонс” замирення республіканців та демократів, який “злили” ЗМІ, говорить скоріше про те, що американські політики починають зважати на час, який спливає невпинно для України, та готові більш активно шукати порозуміння.

Перемога над Путіним не знімається з повістки

Продовжуючи фактично шантажувати Байдена через питання кордону та гальмуючи український пакет допомоги, республіканці не забувають про зовнішньо-політичний “вигляд”, укотре повторюючи: вони цілком і повністю за Україну.

Зважаючи на інтервʼю Джонсона, у нього немає сумнівів щодо необхідності і далі підтримувати нашу країну. У нього та Республіканської партії є певні питання до Білого дому. Так, у своїй останній заяві для ЗМІ Джонсон зазначив, що завжди казав: Україна повинна отримати допомогу, а Володимира Путіна потрібно перемогти.

Ситуація не проста, але оптимізм є

“На сьогодні ситуація стосовно виділення допомоги Україні з боку США є доволі не простою. Та головне те, що є певний політичний консенсус за участю як республіканців, так і демократів, який свідчить про те, що допомогу буде надано”, – таку думку в ексклюзивному коментарі для OBOZ.UA висловив народний депутат України, голова парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

“На мій погляд, незважаючи ні на що, ситуація для України вирішиться позитивно. Допомогу як військову, так і фінансову ми отримаємо. Так, є певні труднощі, які пов’язані з передвиборчою боротьбою, яка вже досить активно розгорнулася у США.

Проблема у тому, що частина республіканців, це переважно трампісти, всупереч здоровому глузду та нашим бажанням, пов’язала питання допомоги для України з внутрішньою проблемою безпеки на кордоні з Мексикою.

Звісно, для демократів піти на поступки республіканцям, зважаючи на фактор президентських виборів, буде надзвичайно складно, якщо взагалі можливо. Трампісти також не хочуть зменшити свої вимоги до адміністрації Байдена. Україна стала заручницею ситуації, вихід з якої активно шукають, але поки що не знаходять.

Незважаючи ні на що, Україні потрібно дистанціюватися від цієї внутрішньої американської боротьби та чекати на її результат. Адже працювати потрібно як з одними, так і з іншими.

Головне на сьогодні, що політична воля виділити допомогу є як у демократів, так і у республіканців. Вони чудово розуміють наслідки іншого рішення. Тому маємо позитивні сподівання стосовно допомоги з боку США”, – зазначив Олександр Мережко.

22

22

12

13

8

10

14

63Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *