Ядерний шантаж Путіна: наскільки реальні погрози Кремля атакувати атомні станції України?

З початку повномасштабного вторгнення Кремль неодноразово використовував ядерний шантаж, щоб підняти свою значущість і схилити Захід до переговорів з тих чи інших питань.

Відео дня

Черговий виток розкручування ядерного апокаліпсису відбувся під час економічного форуму у Владивостоці. Президент Росії Володимир Путін заявив, що “українська ДРГ, та ще й навчена британськими інструкторами, готувала підрив АЕС у Росії”. Після чого пригрозив “серйозним ударом у відповідь” по українських атомних станціях.

OBOZREVATEL розбирався, що стоїть за заявами Путіна про атаки на АЕС України.

G20 Путіну не указ?

Озвучивши придуманий ФСБ черговий фейк про те, що нібито “українська ДРГ, яка навчається у британських інструкторів за наказом США, готувала підрив на лінії електропередачі в Росії”, кремлівський диктатор заявив, що цим нібито Україна спровокувала “удари у відповідь”, і почав відкрито погрожувати ударами по українських атомних електростанціях.

“На допиті вони показали, що готувалися під керівництвом британських інструкторів. Вони взагалі розуміють, з чим вони грають, чи ні? Вони нас провокують на якісь дії у відповідь по українських атомних об’єктах, електростанціях? Припускаю, що британські спецслужби діють за вказівкою американців”, – сказав Путін.

Заява російського президента відбулася лише через кілька днів після закінчення в Індії саміту країн “Великої двадцятки”, у підсумковому документі якого йдеться “про неприпустимість використання ядерної зброї та ядерного шантажу”.

Що ж, Кремль вкотре наплював на будь-які мирні ініціативи інших країн, продемонструвавши свою готовність використовувати ядерну тему, якщо того вимагатиме ситуація, що негативно розвивається для нього.

Ядерні “страшилки” – улюблена “іграшка” російської влади

Варто зазначити, що особисто Путін не часто вдається до такої агресивної риторики. Для цього він має низку одіозних політиків, які виконують роль таких собі вершників апокаліпсису, готових “рознести весь світ у радіоактивний пил у будь-яку хвилину”. Мабуть, найактивніший серед них сьогодні – колишній президент РФ Дмитро Медведєв.

Останній його “виступ” відбувся не так давно.

“Наступ українських військ ведеться за прямої підтримки НАТО і його мета – “відторгнення частини нашої землі”. Нам довелося б, в силу указу президента Росії “Про основи державної політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування”, піти на використання ядерної зброї. Іншого виходу просто не залишиться. Тому наші вороги повинні молитися на наших воїнів. Вони не дають спалахнути світовій ядерній пожежі”, – написав він у своєму телеграм-каналі.

У Росії вважають “своєю” територією окупований український Крим, Донецьку, Луганську, а також частину районів Херсонської та Запорізької областей, захоплених армією агресора.

ЗАЕС замінована і може вибухнути будь-якої миті

У районі Запорізької АЕС посилилася військова активність. За останній тиждень там було зафіксовано численні вибухи, зазначають експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). По периметру станції вони помітили міни, що “може становити потенційну загрозу ядерній безпеці на об’єкті”.

“Експерти МАГАТЕ, які працюють на Запорізькій атомній електростанції, повідомили, що протягом останнього тижня чули численні вибухи, що свідчить про можливу ознаку посилення військової активності в регіоні, яка також може становити потенційну загрозу ядерній безпеці та безпеці на місці”, – заявив 8 вересня генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі.

Через трохи більше року після того, як МАГАТЕ встановило постійну присутність на найбільшій у Європі атомній електростанції, щоб допомогти запобігти аварії, загальна ситуація на об’єкті залишається вкрай хиткою.

“На станції експерти спостерігали постійну присутність мін між огорожами по периметру. Однак їм досі не надали доступу до даху реакторних блоків 1, 2, 5 та 6. Команда МАГАТЕ також вимагала оглянути всі шість турбінних залів одна за одною, щоб мати можливість повністю оцінити ситуацію на станції. Поки що це клопотання не задоволене. Щоб контролювати дотримання всіх принципів ядерної безпеки, ми повинні мати повний доступ”, – констатував Гроссі.

Ядерний шантаж – ознака слабкості російської влади

“Це стандартна тактика Путіна, який створює для себе більш привабливі переговорні позиції, – каже голова Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан. – Схоже, що зараз у нього немає інших аргументів, а отже, він відчуває якусь загрозу для себе.

Цей черговий шантаж невипадковий і тим більше не спровокований якимись міфічними диверсантами. Всі ці псевдо-ДРГ – абсолютна нісенітниця. Росіяни починаючи з 2014 року заарештували багато нещасних людей з українським паспортом, які під тортурами зізнаються у чому завгодно. Також РФ дратує той факт, що Україна стає самостійнішою в атомній енергетиці. Так, на українських АЕС почали використати паливо американської компанії Westinghouse. До цього моменту ми використали російське паливо”.

На думку Сергія Кузана, Путін продовжує застосовувати весь спектр ядерного шантажу, який він має.

“Нещодавно ми досить довго говорили про можливість підриву російськими військовими ЗАЕС, яка залишається больовою точкою і досі. Лише кардинальні заходи України та міжнародні переговорники змогли зупинити росіян на шляху до невідворотних дій.

Тепер вони розігрують іншу карту – удари по інших українських атомних станціях. Я вважаю, що ця тема постала не випадково саме перед початком опалювального сезону. Росіяни накопичують ракети та дрони, щоб збільшити ракетний обстріл в осінньо-зимовий період, а тому проводять кампанію з виправдання своїх воєнних злочинів.

Щодо реакції світової спільноти на такі дії Росії, то лідери провідних країн чітко заявили про неможливість застосування ядерної зброї проти України та проведення атак на ядерні об’єкти. Їхня реакція буде дуже жорсткою. Сподіваюся, це таки зупинить кремлівського диктатора. На Україну його погрози не впливають. Ми й надалі продовжимо воювати та звільняти нашу землю”, – наголошує голова Українського центру безпеки та співробітництва.

Росіян можуть зупинити санкції

“Звичайно, такі погрози треба сприймати всерйоз. Однак АЕС досить добре захищені ППО, хоча на 100 відсотків нічого не можна “закрити”. Знаю одне: наші хлопці докладуть усіх зусиль, щоб захистити такі небезпечні об’єкти”, – каже полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Роман Світан.

За словами Романа Світана, ця заява Путіна говорить про те, що у росіян великі проблеми з “прильотами” по їхніх стратегічних об’єктах, а тому вони намагаються налякати ударами у відповідь по українських АЕС.

“У нинішній ситуації мають включитися фахівці МАГАТЕ, які можуть ввести санкції проти того ж Росатому. Це спричиняє втрату для РФ дуже цінного ядерного ринку та десятків мільярдів доларів. Враховуючи той факт, що у них і так з економікою не все гладко, втрата такого шматка бюджету може зупинити удар по станціях. Наприклад, коли росіяни йшли з Чорнобильської АЕС, то мало не під запис передавали станцію – такою була реакція світової ядерної громадськості”, – наголосив Роман Світан.

20

20

6

3

7

3

7

50Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *