Державний секретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Китаю провів переговори з головою країни Сі Цзіньпіном. Під час зустрічі американський політик запевнив Пекін, що Вашингтон, як і раніше, не підтримує незалежність Тайваню.
Відео дня
Зі свого боку Сі зазначив, що світові потрібні загалом стабільні китайсько-американські відносини, і від того, чи зможуть дві країни знайти правильний шлях для відносин, залежить майбутнє людства. Про це повідомляє китайське державне медіа CGTN та представник Міністерства закордонних справ Китаю.
За словами заступниці міністра закордонних справ КНР Хуа Чуньїнь, під час офіційного візиту Блінкен заявив, що США підтримують зобов’язання, взяті на себе президентом Джо Байденом. За її словами, йдеться про те, що Сполучені Штати не прагнуть нової холодної війни, не намагаються змінити систему Китаю, а їхні альянси не спрямовані проти Китаю. Також у МЗС Китаю заявили, що, за словами Блінкена, США не підтримують незалежність Тайваню і не хочуть конфлікту з Китаєм.
У той же час голова КНР Сі заявив, що слід цінувати спільні інтереси двох країн, а їхні відповідні успіхи є можливістю, а не загрозою один для одного. Також він сказав, що США та КНР повинні діяти з почуттям відповідальності за історію, за людей та за світ, та належним чином керувати китайсько-американськими відносинами.
“Китай і США можуть сприяти глобальному миру та розвитку, і допомогти зробити світ, який змінюється, більш стабільним, певним та конструктивним”, – додав Сі Цзіньпін.
Також глава КНР запевнив, що сподівається на міцні та стійкі китайсько-американські відносини, та вважає, що країни зможуть подолати різні труднощі та знайти правильний шлях для відносин на основі взаємної поваги, мирного співіснування та взаємовигідного співробітництва.
Таким чином політика США щодо Тайваню залишилася без змін. Як відомо, у 1979 році Вашингтон формально припинив дипломатичні відносини з Тайванем, визнавши Пекін єдиним представником Китаю і з того часу дотримується “Політики одного Китаю”. Водночас Закон про відносини з Тайванем зобов’язує США допомогти оснастити Тайвань для самооборони.
“Політика одного Китаю” полягає в офіційному визнанні тільки однієї китайської держави, незважаючи на існування двох країн, які проголосили себе Китаєм. Це означає, що для встановлення дипломатичних відносин із Китайською Народною Республікою (КНР) будь-яка держава повинна розірвати офіційні відносини з Республікою Китай (самопроголошена назва Тайваню), і навпаки.
Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден розраховує, що найближчим часом проведе зустріч із головою Китаю Сі Цзіньпіном. За словами американського лідера, під час переговорів може піти про розбіжності між Вашингтоном та Пекіном.
Раніше Китай звернувся до іноземних посольств та міжнародних організацій, розташованих у Пекіні, з проханням не використовувати зовнішні стіни своїх будівель для “політичної пропаганди”.
Ба більше, офіційний Пекін закликав Захід припинити постачати Україні зброю та розпочати мирні переговори. У Китаї вважають, що ні Київ, ні Москва “не зачинили двері для переговорів”.
Як повідомляє OBOZREVATEL, міністр закордонних справ Тайваню Джозеф У сказав, що Китай, ймовірно, готується до початку війни. Він зробив цю заяву через день після того, як китайський авіаносець під час навчань репетирував блокаду Тайваню.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!
8
5
8
6
8
1
3
78Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com