Ігор Романенко: В Опитному ЗСУ реалізує принцип “тисячі порізів”, виснажуючи ворога

Ігор Романенко: В Опитному ЗСУ реалізує принцип «тисячі порізів», вимотуючи ворога

Фото: deepstatemap.live

Вранці 11 вересня заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що наші військові звільнили частину селища Опитне біля Авдіївки. «Відбувався рух у районі Опитного, Сили оборони зайняли частину цього населеного пункту”, – заявила заступник міністра оборони.

Про те, що означає для нас вихід фактично у передмістя Донецька (див. «Для довідки»), KP.UA розповів військовий експерт та колишній заступник голови Генштабу України Ігор Романенко.

Росіяни мечуться, не знаючи, де буде головна лінія удару

Ігор Романенко. Фото: facebook.com/Ігор Романенко

– Наші частини взяли частину Опитного. До Донецька рукою подати – 3-4 кілометри. Що це означає у тактичному та стратегічному значенні?

– Поки що це лише тактичний епізод – ЗСУ контратакують у районі Авдіївки та просуваються в Опитному. А от якщо нам вдасться охопити Донецьк із флангів, то це буде вже серйозним стратегічним досягненням. А поки що реалізується так званий принцип «тисячі порізів», коли ЗСУ завдають шкоди окупантам на різних ділянках фронту та по різних напрямках. Росіяни мечуться і змушені перекидати та виснажувати свої резерви на тих ділянках, де ми наступаємо, не знаючи, де буде головна лінія удару, тобто змушені “латати” свій «Трішкін каптан».

– Через поле від Опитного – легендарний ДАП, Донецький аеропорт. Чи може повторитися зворотна ситуація, коли його штурмуватимемо вже ми?

– Буде така необхідність зайняти цей об’єкт – отже, будемо займати. Хоча там штурмувати вже нема чого – він зруйнований. Питання у тому, яка складеться ситуація. Саме по собі його взяття – питання так не стоїть. Тільки якщо буде доцільність.

Головний удар буде там, де ЗСУ намацають слабкість агресора

– Чи має наше командування наразі мету звільнити Донецьк? Але це міські бої, які загрожують великими жертвами як серед  наших військових, так і серед цивільного населення.

– Швидше за все, планується охоплення Донецька з флангів та взяття його в облогу. А потім розділяти на сектори та придушувати кожен сектор. У будь-якому випадку це дуже затратне ведення бойових дій із великими втратами ресурсів. І в Росії таких ресурсів більше. Тому нашому військовому командуванню потрібно дуже ретельно продумати цю операцію.

– Основний напрямок удару буде на Маріуполь та Бердянськ?

– Ні, це зараз ще невідомо. ЗСУ промацує найуразливіші ділянки захисту противника. І поки що не ухвалено рішення про головний удар. Де знайдуть слабину- там ЗСУ і вдарять. У вересні американці можуть дати нам далекобійні ракети ATACMS, і це посилить наш напрям удару. І ще потрібно для удару акумулювати резерви.

– Як довго може тривати облога Донецька?

– Ще рано про це говорити. Поки що ми маємо лише тактичний успіх біля Опитного.

Для довідки

За словами Ганни Маляр, наші військові протягом тижня також мали частковий успіх у районі Новомайорського Донецької області. І наразі ЗСУ закріплюються у цих районах. Начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш 10 вересня також підтвердив, що українські військові провели успішну операцію на південь від Авдіївки та зайняли частину Опитного.

Звільнення частини селища Опитне важливе з того погляду, що воно фактично вже є передмістям самого Донецька. Від Опитного до Донецького аеропорту, бої за який тривали з вересня 2014 року по 23 січня 2015-го, лише приблизно 2–3 кілометри. Така сама відстань від Опитного до граничних спальних районів міста.

Селище Опитне розташоване на південь від Авдіївки та знаходиться під російською окупацією близько року. Ще у жовтні 2022-го Опитне контролювала Україна. Проте у листопаді 2022 року до півдня села підійшли російсько-окупаційні війська. Село трималося під українським прапором, але 11 листопада внаслідок боїв українських бійців витіснили.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *