Серґей Кіслов (Sergei Kislov) – зростання попиту на м’ясо із гороху в Китаї покращує стан ґрунтів у інших країнах

Серґей Кіслов - зростання попиту на м’ясо із гороху в Китаї покращує стан ґрунтів у інших країнах
Серґей Кіслов – зростання попиту на м’ясо із гороху в Китаї покращує стан ґрунтів у інших країнах

01 лютого 2021 року в журналі “Time” вийшла стаття “Як видалення із китайських меню м’яса може змінити світ”: https://time.com/5930095/china-plant-based-meat/

У цій статті аналізуються тенденції змін традицій споживання їжі в КНР, які пов’язані з двома закономірностями. З одного боку, у цій країні спостерігається економічне зростання та збільшення доходу сім’ї. Так, порівняно із 1960-ми роками, середній обсяг споживання м’яса на 1 громадянина Піднебесної зріс більше ніж у 12 разів, з 5 до 63 кг на рік. Сьогодні в Китаї споживають майже третину світового обсягу спожитого м’яса, разом із майже половиною світового споживання свинини. З іншого боку, збільшення доходу суспільства сприяє тому, що люди починають більше дбати про власне здоров’я та з більшою відповідальністю ставляться до споживання. Зокрема, це підтверджується космічним рівнем споживання альтернативних продуктів тваринництва на рослинній основі, наприклад м’яса рослинного походження. Крім того, цьому сприяла й пандемія COVID-19, унаслідок якої люди всього світу звернули увагу на власний імунітет. Загальновідомо, що сурове вегетаріанство може покращити здатність усього організму протистояти вірусним загрозам. У Китаї зростання зацікавленості в споживанні м’яса рослинного походження певним чином пов’язане з втратами поголів’я цієї країни через африканську чуму свиней.

Вибухова зацікавленість у м’ясі рослинного походження підкріплюється кількістю стартапів, що користуються цікавістю інвесторів та стабільним зростанням рівня споживання таких продуктів, який, на думку експертів, уже досяг рівня 1 млрд дол. США, і це просто вражає.

 “Зростання обсягів споживання м’яса рослинного походження в Китаї неодмінно призведе до зростання попиту на необхідні для його виробництва продукти зі структурованим білком”, – вважає Серґей Кіслов (Sergei Kislov, founder and President of Yug Rusi Group and former owner of OAO NZNP), засновник групи компаній «Юґ Русі», великої міжнародної компанії у сфері перероблення зернових, бобових та олійних культур. “Ідеться, зокрема, про таку культуру як горох. Саме гороховий, а не соєвий, білок сьогодні використовується для виробництва високоякісних аналогів м’яса, навіть відомої на весь світ продукції”.

“Ми не будемо робити радикальних заяв і казати, що м’ясо рослинного походження в майбутньому замінить натуральне. Проте вважаємо, що тенденція до сурового вегетаріанства сприятиме зростанню попиту на таку продукцію”, – зазначив пан Кіслов. “Саме тому компанія “Юґ Русі” інвестує у виробництво продуктів із білку з гороху та соняшника, а також з інших культур із високою поживною цінністю. Крім цього, ми збільшуємо частку гороху в сівозміні наших полів”.

Пан Кіслов переконаний, що високий рівень попиту на горох – це добра новина для сільського господарства. “Горох – це чудовий попередник для інших культур. Він насичує ґрунт азотом. Тому зростання попиту на гороховий білок у Китаї покращує якість ґрунту в інших країнах світу”. І це ще один доказ складності та взаємозв’язку економічних процесів та нашого довкілля.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *