Що відбувається з організмом, якщо повністю відмовитися від алкоголю?

Навіть помірні дози спиртного в раціоні призводять до поступового набору ваги, погіршення стану шкіри і руйнування внутрішніх органів. Як швидко організм відновиться повністю, якщо відмовитися від алкоголю? До яких змін призведе 30 днів повної тверезості?

Повна відмова від алкоголю: день перший

У перший день після алкогольної вечірки побічні ефекти проявляють себе найбільш сильно. Організм насичений токсинами, він зневоднений, тому що алкоголь вивів з нього багато рідини, мінералів і електролітів. Шлунок і слизова кишечника роздратовані. Класичні симптоми: нудота, головний біль і запаморочення, перепади настрою, втома, втрата апетиту. Етанол, що міститься в алкоголі, перетворився в ацетальдегід — менш небезпечна отрута. Це речовина, яка викликає похмілля, організм активно намагається вивести, інформує Ukr.Media.

Через чотири дні

Похмілля триває максимум 72 години. На четвертий день після відмови від алкоголю його симптоми зникають повністю. Алкоголь виводиться з крові, організм продовжує активно боротися з токсичними речовинами. Повертаються смакові відчуття. Відновлюється робота нирок, хоча набряклість пішла не до кінця. Больові відчуття в печінці зберігаються: їй для відновлення потрібно значно більше часу. В цілому, фізичний стан значно покращився в порівнянні з першим днем, але відчуття слабкості і швидкої втоми залишилися.

Через 7 днів

Через тиждень після відмови від алкоголю нормалізується робота нервової системи. Серцеві ритми також прийшли в норму. Підвищилася гострота зору. Поліпшується якість сну, організм повністю відновив свої енергетичні ресурси. Тілу повертається бадьорість, покращилися увага і концентрація. Повсякденні і побутові справи даються легше. Можливий різкий стрибок апетиту, виникає часте бажання перекусити: це відчуття триває в середньому від одного до трьох тижнів. Припиняються перепади настрою, повертається відчуття спокою і гармонії з собою.

2 тижні потому

Після двох тижнів без алкоголю зникають больові відчуття в суглобах. Алкоголь в організмі ще є, але обмінні процеси вже повністю нормалізувалися. Слизова кишечника відновлена, вага починає знижуватися: без алкоголю в організм не надходять токсини і порожні калорії. Шлункова кислота виробляється у звичайному режимі, відчуття печіння в горлі повністю пропадає. Робота серця і судин також відновилася, а значить, нормалізувався і кров'яний тиск.

30 днів після повної відмови від алкоголю

Через 21 день утримання токсичні продукти покинули організм. Тільки зараз головний мозок повністю позбувся слідів алкоголю.

Через місяць відмови від спиртних напоїв стан шкіри різко поліпшується. Вона стає більш пружною, сяючою і здоровою. Зникають дрібні зморшки, плями і прищики. Функціонування печінки практично повернулося в норму: для повного відновлення їй буде потрібен ще один місяць. Організму потрібно значно менше часу для відновлення енергетичних ресурсів, відчутно покращилася пам'ять. Алкоголь послаблює імунну систему, підвищуючи її сприйнятливість до інфекцій. Через місяць відмови імунітет не тільки відновиться, а й відчутно зміцниться.

Що далі?

Перші шість місяців після "зав'язки" вважаються найнебезпечнішим періодом. У ці пів року висока ймовірність рецидиву. Організм очищається, негативний досвід забувається, і людина впевнена, що у неъ все під контролем, тому дозволяє собі випити чарочку-другу і стрімко повертається до старих доз. Інший варіант розвитку подій: людина один раз дозволяє собі випити, мучиться докорами сумління і пускається у всі тяжкі — «згорів сарай, гори і хата».

Також нерідкі випадки заміщення, коли на місце однієї залежності приходить інша. Це пиво (якщо раніше людина пила міцний алкоголь), сигарети, їжа, енергетичні напої.

Дуже важливо заручитися підтримкою близьких. Часто зриви трапляються після сварки з домочадцями. Не бійтеся прямим текстом попросити їх про підтримку і поблажливість. Інша поширена причина — зустріч з колишніми товаришами по чарці. Якщо у вас немає впевненості, що вас не спокусять, краще відмовитися від контактів до пори до часу.

Що кажуть лікарі?

Медики попереджають, що якщо людина перебувала в тривалому запої, то різка відмова від алкоголю може бути небезпечна. Людина відчуває галюцинації, в голову приходять нав'язливі параноїдальні думки, накочує безпричинний страх, відзначається тремор рук. Це і є горезвісний алкогольний делірій — "Білочка" або психоз.

Що буде, якщо різко кинути пити? Це не означає, що не можна покінчити з руйнівною звичкою раз і назавжди. Просто краще робити це під наглядом лікарів: пройти детоксикацію, пропити курс препаратів, що відновлюють печінку і поліпшують кровообіг мозку, а після цього має бути довга робота з психотерапевтом. Це в ідеалі, але все залежить від вашої сили волі і рішучості.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *