Що буде, якщо читати лежачи, розповіли офтальмологи

Читати протягом дня за сучасного ритму життя, як правило, зовсім ніколи. Але дехто все ще намагається виділити на це час хоча б перед сном — лежачи в теплому й затишному ліжку. Однак неспроста багатьом у дитинстві забороняли так робити. Щоб не нашкодити очам, читати потрібно правильно — аж ніяк не лежачи. Розповідаємо, чому така звичка може бути небезпечною, інформує Ukr.Media.

Неправильна відстань від книги до очей

Читаючи лежачи, ми не дотримуємося необхідної відстані від очей до книги: вона має становити приблизно 30-40 см. Якщо книжка розташована ближче, очні м'язи перенапружуються, що, своєю чергою, провокує їхню втому. Це виражається болями, сухістю очей, також з'являється відчуття пелени перед очима. У короткозорих людей це може погіршити ситуацію — спровокувати падіння гостроти зору.

Крім того, важливий і розмір шрифту для читання з відстані 30-40 см: він має бути комфортним для вашої гостроти зору.

Неправильне джерело освітлення

Коли ми читаємо лежачи, ми не завжди можемо вибрати джерело відповідного освітлення. А воно має бути помірним, не тьмяним і не надто яскравим. Лампу, бра або торшер варто поставити ззаду або спрямувати так, щоб світло падало зверху і не сліпило. Найкраще, щоб воно було розсіяним і м'яким. Ніяких софітів і яскравих ламп, як в операційній.

Неправильне положення голови

Під час читання в горизонтальному положенні людина неправильно тримає голову, через що страждає шийний відділ хребта і відбувається застій крові в головному мозку. Це не завдає великої шкоди за короткочасних епізодів. Але при систематично неправильному положенні, особливо у дітей, чий хребет ще розвивається, можливі різні порушення. Це відбивається і на зорі: порушення кровопостачання потиличної та шийної частин хребта впливає і на кровопостачання очей, і на втому очного м'яза.

Якою б романтичною та привабливою не здавалася ідея загорнутися в ковдру разом з улюбленою книжкою, штамп із кіно не вартий вашого здоров'я. Краще облаштувати для читання спеціальне місце — з комфортним кріслом і правильним освітленням. А ліжко використовувати за його прямим призначенням — для відпочинку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *