Неочевидна причина випадання волосся після 50 років, про яку мало хто знає

Випадіння волосся з віком неминуче і… нормально. За статистикою, частіше з ним стикаються чоловіки, проте "постраждалих" серед жінок теж вистачає — з проблемою доведеться мати справу кожній другій з нас, інформує Ukr.Media.

У цьому немає нічого жахливого — зазвичай компенсувати зміну густоти можуть зміна зачіски або спеціальні продукти для надання волоссю об'єму. Однак це працює тільки в разі "нормального польоту", а ми іноді прискорюємо втрату волосся, потураючи своїм шкідливим звичкам або не дотримуючись всім відомих правил догляду.

Занадто часте використання гарячих інструментів для укладання, тугі зачіски, недостатньо часте миття — всі чули, що це може сильно вдарити по здоров'ю локонів. Але є ще одна причина, про яку вчені дізналися нещодавно.

Надмірна кількість жирів у раціоні може шкодити волоссю

Ми всі знаємо, що жирна їжа — прямий шлях до високого рівня холестерину та набору ваги. Однак у 2021 році фахівці Токійського медичного та стоматологічного університету з'ясували, що раціон, у якому багато жирних продуктів — передусім смажених страв та обробленого м'яса (ковбас, копченостей, шинки, бекону) — також може призводити до випадіння волосся.

Існує цикл, під час якого волосся випадає, а потім з'являється знову, а волосяні фолікули природним чином переходять від стадії росту до відпочинку. Як пояснюють учені, стрес, викликаний надмірною кількістю жирів, може виснажувати стовбурові клітини фолікулів і порушувати цю послідовність. При цьому "хороші" жири, які містяться в авокадо, рибі, насінні та горіхах, такого ефекту не дають.

Автори дослідження також з'ясували, що випадіння волосся, спричинене нездоровим харчуванням, частіше відбувається з віком — інакше кажучи, незбалансований раціон серйозно поглиблює проблему, з якою ми, жінки, і так стикаємося після 50 років.

А на кетодієті волосся теж може випасти?

Кетодієта заснована на зменшенні кількості вуглеводів і збільшенні жирів і білків. Ті, хто вдаються до допомоги цієї системи харчування, зазвичай стежать не тільки за кількістю макронутрієнтів, а й за їхньою якістю — навряд чи ви зустрінете десь рекомендацію харчуватися на кето сосисками і карбонадом.

Проте за тегом #ketohairloss можна прочитати безліч страшних історій жінок, які втратили не тільки зайві кілограми, а й волосся. Однак, у цьому разі йдеться не про кількість жирів — причини випадіння інші.

Серйозне обмеження калоражу може призвести до того, що організм буде економити енергію і перестане витрачати її на ріст нового волосся, пояснюють дієтологи. Ще одна проблема полягає в тому, що багато людей, які сидять на кетодієті, їдять недостатньо білка — в результаті "будівельних блоків" для виробництва здорового волосся просто не вистачає.

Висновок

Висновки прості: у зрілому віці краще віддати перевагу нежирним білковим продуктам, і в будь-якому — стежити за тим, щоб протеїну в раціоні було достатньо — приблизно 0,8 грама на кілограм маси тіла.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *