Неочевидні ознаки того, що ви п’єте мало води

Турбує головний біль і весь час хочеться їсти? Швидше за все, у вас зневоднення, інформує Ukr.Media.

Вам постійно хочеться пити

Неважко здогадатися, що якщо вам часто хочеться пити, ви п'єте мало води. Але проблема може виявитися серйознішою, ніж здається на перший погляд. Лікарі стверджують, що сухість у роті — перша ознака зневоднення. Сигналом тривоги також можуть бути рідкісні позиви в туалет: згідно зі статистикою, здорова людина ходить туди від чотирьох до десяти разів на день.

Якщо вам здається, що ви зневоднені, намагайтеся пити щонайменше півтора літра води на день. А щоб не забувати про це, поставте нагадування в телефоні.

У вас часто болить голова

Від нестачі води вас можуть турбувати мігрені та головні болі. Згідно з дослідженням, зневоднення призводить до згущення крові та уповільнює її циркуляцію, що у свою чергу зменшує подачу кисню в мозок. Однак головний біль — ще не найстрашніше: тривале зневоднення може спричинити непритомність і галюцинації, тому радимо випити склянку води прямо зараз.

У вас неприємний запах із рота

За словами стоматологів та бактеріологів, зневоднення також може спричинити неприємний запах з рота. Якщо ви п'єте мало води, виробництво слини сповільнюється, через що бактерії у роті ростуть швидше. Вони радять випивати кілька склянок води між їдою — так ви змиєте залишки їжі і збережете потрібну кількість слини в роті.

Вам весь час хочеться їсти

Іноді ми плутаємо сигнал організму про нестачу води із почуттям голоду. Якщо ви зазвичай п'єте під час їжі, то умовний рефлекс може спонукати вас поїсти. Тому перш ніж перекусити, випийте склянку води — цілком можливо, після цього вам не захочеться їсти.

Вам складно зосередитись

Ламаєте голову над простими завданнями і затримуєтеся на роботі, бо нічого не встигаєте? Не виключено, що у вас зневоднення. Як ми вже писали, нестача води може зменшити приплив крові до мозку, через що він не отримуватиме достатню кількість кисню та поживних речовин. Намагайтеся випивати по склянці води кожні півтори години так вам вдасться уникнути стресу і перевтоми.

У вас низький рівень енергії

Нестача води також може спричинити втому та сонливість. Якщо ви не висипаєтеся вже котрий день, то, швидше за все, ви п'єте мало води. Приводом для занепокоєння також можуть бути судоми під час тренувань — якщо м'язи не отримують достатньої кількості насиченої киснем крові, вони мимоволі скорочуються.

У вас бувають запори

Якщо ви п'єте мало води, у вас можуть виникнути проблеми із травленням. Вода допомагає не тільки доставляти кисень в мозок, але і змащує кишечник. Без достатньої кількості рідини ваш організм не в змозі правильно перетравлювати їжу, що може призвести до запору, а в гіршому випадку — до каменів у нирках та жовчному міхурі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *