Якщо ви помітили загострення акне або ви боретеся з ним багато років, здайте аналіз на наявність підшкірного кліща. Демодекоз — хвороба шкіри, викликана активною життєдіяльністю кліща. Насправді, підшкірний кліщ лише звучить як щось страхітливе. Спокійно! Демодекс (від лат. "кліщ") є у всіх, просто не завжди дає про себе знати. І якщо у вас виявили демодекоз, не поспішайте панікувати. По-перше, з ним можна впоратися, по-друге, з цим можна жити, інформує Ukr.Media.
Причини появи
Коли у нас все гаразд зі шкірою, кліщ спокійно живе та харчується відмерлими клітинами шкіри, навіть допомагаючи нам цим. Але коли імунітет шкіри знижується, вона стає жирною і пористою, кліщ потрапляє у її глибокі шари, викликаючи запальний процес. Через те, що свою життєдіяльність він підтримує за рахунок вживання шкірного сала і епітелію, найчастіше кліщ вражає щоки та чоло.
У результаті шкіра запалюється, з'являється свербіж і дискомфорт, проявляються підшкірні прищі, розацеа і вугрі.
Діагностика
Досвідчений дерматолог, зазвичай, одразу бачить ознаки демодекозу. Але, у будь-якому випадку, доведеться зробити аналіз. У лабораторії досліджують шкірне сало і виявляють наявність кліщів та слідів їх життєдіяльності. За добу до здачі аналізу не рекомендується вмиватися, ходити до лазні і користуватися косметикою. Інакше результат може бути недостовірним.
Лікування
У жодному разі не варто намагатися вивести кліща самостійно. Так можна лише погіршити становище і залишити шрами та рубці на обличчі. Лікування повинен призначати лікар-дерматолог. Боротьба лише зовнішніми засобами тут не допоможе. Поряд з антибактеріальними кремами потрібно зміцнювати імунітет і приймати антипаразитарні ліки. Усі б'юті-процедури варто проводити лише з дозволу дерматолога. Звичайно, хочеться швидше позбутися зовнішніх ознак недуги, але краще почекати і викорінити причину акне та висипань, щоб не зробити гірше. Кліщ гине за низьких температур, тому часто для боротьби з ним призначають кріотерапію.
Як з цим жити
Якщо у вас виявили підшкірного кліща, варто переглянути свої щоденні звички:
- користуватися лише одноразовим паперовим рушником, щоб не занести інфекцію у запалену шкіру;
- щодня міняти наволочки і, бажано, усю постільну білизну та прасувати її праскою перед використанням;
- потрібно поміняти усі пір'яні подушки на ті, що наповнені синтепоном і холофайбером. Кліщ не зможе жити у синтетичних матеріалах, а у пір'ї — легко;
- відмовитися від їжі, яка викликає підвищене утворення шкірного сала: фастфуду, газованої води, гострого, солодкого та алкоголю;
- не користуватися косметикою і жирними кремами. Якщо терміново потрібен макіяж, не забудьте помити пензлі до і після використання;
- не варто лізти у баночки з кремом пальцем або шпателем, яким ви торкалися шкіри. Кліщ може опинитися у вашій баночці і знову почати уражати шкіру під час кожного використання засобу.
Якщо дотримуватися усіх цих рекомендацій і спостерігатися у лікаря-дерматолога, можна усунути демодекоз за декілька місяців. Головне, вчасно звернутися до фахівця і не займатися самолікуванням.
Джерело: ukr.media