Фото: twitter.com/vonderleyen
2 лютого до Києва вчетверте з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну прибула президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Разом з нею приїхав представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
Джерело: Твіттер Урсули фон дер Ляєн та Жозепа Борреля
У Київ приїхали високопосадовці Єврокомісії
Приємно бути знову у Києві, мій четвертий раз після вторгнення Росії. Цього разу з моєю командою комісарів.
Президентка Єврокомісії зазначила, що приїхала показати, що ЄС стоїть поруч з Україною як ніколи і для подальшого поглиблення підтримки та співпраці.
Good to be back in Kyiv, my 4th time since Russia‘s invasion.
This time, with my team of Commissioners.
We are here together to show that the EU stands by Ukraine as firmly as ever.
And to deepen further our support and cooperation. pic.twitter.com/zf8fvoNKnG
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) February 2, 2023
Жозеп Боррель сказав, що прибув до Києва, щоб передати найсильніший сигнал підтримки ЄС усім українцям, які захищають свою країну.
Допомога ЄС досягла 50 мільярдів євро з початку війни Росії. Європа була об’єднана з Україною з першого дня. І все ще буде з вами, щоб перемагати та відбудовуватися, — написав він.
Arrived in Kyiv to convey EU’s strongest message of support to all Ukrainians defending their country.
EU assistance has reached €50 billion since the start of Russia’s war. Europe stood united with Ukraine from day one. And will still stand with you to win and rebuild. pic.twitter.com/wfhIo9f9HT
— Josep Borrell Fontelles (@JosepBorrellF) February 2, 2023
Окрім очільниці ЄК, до Києва прибули ще 15 членів Європейської комісії для консультацій з українським урядом, які відбудуть 2 лютого.
Візит колегії комісарів є сильним символом підтримки Комісією України на тлі неспровокованої та невиправданої агресії Росії, — повідомили в ЄК.
Саміт Україна-ЄС
Саміт Україна-ЄС відбудеться 3 лютого у Києві. Очільник МЗС Дмитро Кулеба раніше повідомив, що центральним питанням саміту буде оцінка українських зусиль з боку ЄС.
Ми готуємося представити результати виконання усіх 7 рекомендацій Єврокомісії та очікуємо позитивної оцінки наших зусиль з боку ЄС. Розраховуємо на значний прогрес у наближенні до внутрішнього ринку Євросоюзу, взаємодії в енергетичній сфері…
Ключовим питанням зустрічі має стати перспектива якнайшвидшого початку переговорного процесу про вступ до ЄС, після того, як Україна виконає всі рекомендації ЄК та отримає позитивну оцінку.
Читайте також:
- В ЄС тривають суперечки щодо швидкої процедури вступу України — Politico
- Україна отримає подвійний меседж щодо вступу в ЄС – євродипломат
- Україна планує вступити до Євросоюзу протягом двох років — Шмигаль
Источник: online.ua