Широко розпиарене російською пропагандою інтерв’ю російського президента Володимира Путіна американському тележурналісту Такеру Карлсону не вразило західні ЗМІ. За дві години розмови російський диктатор не сказав зовсім нічого нового, знову скатившись до розлогих псевдоісторичних екскурсів і позбавленої будь-якої логіки маячні, про що періодично свідчив красномовний вираз американця, який слухав ці “одкровення”.
При цьому брехав або перекручував факти Путін як розмірковуючи про події кількавікової давності, так і коли говорив про Другу світову та нинішню повномасштабну агресію РФ проти України, її “причини” та відносини РФ з країнами Заходу. OBOZ.UA зібрав головні фейки, озвучені диктатором, а також реакції на “сенсаційне інтерв’ю” у закордонних ЗМІ.
Про що брехав Путін у інтерв’ю Карлсону
У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки уважно переглянули 120 хвилин потіоку свідомості у виконанні російського президента – і вичленували основні фейки, які він встиг озвучити. Там також наголосили, що відомому американському тележурналісту Такеру Карлсону вистачило часу, щоб вислухати розмірковування російського диктатора про події 13 сторіччя, Рюрика та хана Батия, а також “споконвічні території Росії”, яка, за версією Путіна, з’явилася у 9 сторіччі. Однак американський гість, що анонсував “гострі питання” до президента РФ, так і не спромігся їх поставити. Зокрема, путінське трактування історії й мрії про майбутній “світопрядок” цікавили його, вочевидь, значно більше, аніж запитання про воєнні злочини Росії в Україні, зокрема, у Бучі та Маріуполі.
До “топ-5” озвучених Путіним фейків у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки включили його заяву про те, що метою повномасштабного вторгнення в Україну нібито було прагнення Москви домогтися “заборони усіляких неонацистських рухів” у нашій державі.
“Ми поки що не досягли своєї мети в Україні, бо одна з цілей — це денацифікація. Мається на увазі заборона усіляких неонацистських рухів. Потрібно позбутися тих людей, які цю теорію і практику залишають у житті і намагаються її зберегти, — ось що таке денацифікація. Ви знаєте, як вам не здасться дивним, під час переговорів у Стамбулі ми таки домовилися про те, що в Україні не буде культивуватися неонацизм, у тому числі й буде заборонено на законодавчому рівні. Це, виявляється, можна зробити під час переговорного процесу. І тут немає нічого принизливого для України як для сучасної цивілізованої держави. Хіба якійсь державі можна пропагувати нацистів? Ні, правда? От і все”, – сказав Путін.
Насправді ж нацизм/неонацизм є масштабною проблемою в Україні лише у хворих головах пристаркуватих російських владоможців. Розпочавши велику війну проти України саме під вигаданим приводом боротьби з “нацизмом”, Путін лише повторив радянські пропагандистські практики. На роль “нацистів” і “фашистів” свого часу “совєти” призначали такі держави як Польща, Ізраїль, Югославія – з усіма відповідними наслідками.
Так само й вигадки Кремля про “неонацизм” в Україні мать одну-єдину мету: виправдати напад на нашу державу, яка, за версією РФ, є “законною ціллю” для агресії, терору й знищення. Про ці, справжні наміри Росії щодо України, не соромлячись прямо заявляли російські пропагандисти, зокрема, Тимофій Сергейцев.
Російські ж реалії – з необмеженою диктатурою, репресіями проти незгодних, експансією в сусідні країни та оголошенням цих країн “вигаданими та несправжніми” – у Кремлі впритул не помічають.
Водночас Путін заявив, що війна нібито могла скінчитися півтора роки тому, але “Україна піддалася вимогам Джонсона”
Диктатор знову послався на нібито досягнуті під час переговорів у Стамбулі домовленості між українською та російською делегаціями. Україна, запевняє він, погодилася на вимоги РФ, що де-факто означали би капітуляцію. Та “миру” згідно з ультиматумом Кремля завадив тодішній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.
“Той факт, що вони підкорилися вимогам або вмовлянням містера Джонсона, здається дуже сумним. Тому що, як сказав Арахамія, ми могли б зупинити ці бойові дії ще півтора року тому, але британці нас умовили та ми відмовилися. Ну і де зараз містер Джонсон? А війна триває”, – сказав диктатор.
Натомість у Центрі стратегічних комунікацій заявили, що про жодні прийнятні результати переговорів між Україною та Росією у лютому-березні 2022 року не йшлося. Росія вимагала капітуляції України, а українська влада змушена була взяти участь у “переговорах” через загрозливу ситуацію на фронті у перші тижні повномасштабного вторгнення РФ.
“Однак Сили оборони, які зупинили загарбника під Києвом, позбавили українських дипломатів від необхідності піддаватися російському диктату. У квітні жахливі знахідки у Бучі та в інших визволених містах і селах продемонстрували, що трапляється там, де “зупиняються бойові дії” і починається російська окупація. Однак навіть після цього Київ залишав можливість для діалогу з Москвою: щоб зупинити війну на компромісних, а не нав’язаних умовах. Єдиною умовою української сторони було, щоб Росія утрималася від чергових спроб анексії території. Але Путін не дослухався і сам спалив переговорні мости”, – зазначили у Центрі.
Новина доповнюється
2
2
0
1
1
0
1
0Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com